Krim pobedom nad Itxakom otvorio glavnu fazu Lige šampiona - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Krim pobedom nad Itxakom otvorio glavnu fazu Lige šampiona

Krim pobedom nad Itxakom otvorio glavnu fazu Lige šampiona

Krim je u petak veče u Stožicama sigurnom pobedom nad španskim Itxakom 30-26(17-12) otvorio glavnu rundu Lige šampiona i označio početak velikih borbi za polufinalom ovog takmičenja. U subotu su na programu dva meča(Dinamo-Đer i Lajpcig-Larvik), dok je najzanimljiviji duel zakazan za nedelju popodne kada se sastaju dva velika favorita ovog takmičenja, Oltchim i Budućnost.

Početnu nesigurnost Krima i vođstvo španskog tima, rovita, ali lucidna Lekić je brzo neutralisala sa 4 uzastopna gola i prednost je prešla na stranu domaće ekipe. Naleti Itxaka u narednim minutima bili su sve bolje kontrolisani pokretljivom odbranom, a ako bi negde odbrana i popustila, tu je bila večeras teško savladiva Grubišić. Sjajno izdanje hrvatske reprezentativke na golu u nastavku utakmice(21 odbrana) ostaće upamćeno u paketu sa golom koji je postigla iz svog prostora za vođstvo 8-6. Osetnija prednost stigla je na konto domaće ekipe sredinom poluvremena sa golovima Varlec, Mavšar i Bodnjeve za +5(11-6).  Lekić je nastavila da odlično vodi napad na postavljenu odbranu 6-0 tako da je prednost Krima porasla na +7 pred kraj poluvremena, kada je Penezić posle cepelina na dodavanje Čečkove zatresla mrežu za 17-10. Do isteka 30.minuta španska ekipa pokazuje svoje brzinske sposobnosti i sa dva gola smanjuje prednost domaćina na 17-12.

Promenjena formacija i čvrstina(koja je prelazila u grubost), u odbrani Itxaka, donela je u nastavku teži put igračicama Krima do gola solidne Navaro, ali pošto je na drugoj strani stajala Grubišić, ravnoteža nije mnogo narušena iako je prvih 10-tak minuta u nastavku u potpunosti pripalo gošćama. Ipak, to nije bilo dovoljno da se priđe na više od -3(17-14). Uprkos velikom broju grešaka, Krim je zadržao distancu jer Barbosa, Turej i Martin nisu imale značajniju podršku saigračica u napadu. Uvek dosta apostrofirana pivotmenka Fernandez, prvi gol je postigla tek u 57.minutu bez zapaženije role, ako ne računamo dva isključenja. U taboru Krima, dobru partiju zabeležila je upravo pivotmenka Geissmann i pokazala da jeste pojačanje u više segmenata igre slovenačkih šampionki.

Krim – Itxako 30:26 (17:12)

Krim: Stefanišin, Grubišić 1, (21 odbrana), Guberinič, Mavsar 3, Geissmann 3, Bodnjeva 3, Puš, Varlec 3, Koren, Janković 1, Penezić 3, Čečkova 4, Zrnec 1, Lekić 8 (2).
Itxako: Stefani, Navarro (16 odbrana), Barno 1, Egozcue 3, Pinedo, Aguilar 2, Soit 2, Alonso, Martin 6 (1), Kurbanova 1, Pena, Fernandez, 2, Barbosa 4, Turej 5 (2), Tervel.

Sledeću utakmicu Krim igra 13.februara protiv Budućnosti u Podgorici.