Krim posle 10:0 lako do pobede nad Viborgom u Ljubljani - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Krim posle 10:0 lako do pobede nad Viborgom u Ljubljani

Krim posle 10:0 lako do pobede nad Viborgom u Ljubljani

pRukometašice slovenačkog Krima bez ikakvih problema savladale su danski Viborg sa 31:25 (16:8) u drugom kolu, u okviru grupe B. Najefikasnije u ekipi Krima bile su Andrea Penezić sa 8 golova i Kristina Franić sa 7 golova. U ekipi Viborga, Rike Skov je postigla 8 golova, a Johana Ahlm 5 golova.

Prvo poluvreme nagoveštavalo je krajnji ishod ovog susreta. Krim je odigrao fantastičnu odbranu, na čelu sa Jelenom Grubišić i već u 15 minutu rezultat je 10:0 (!). Minut kasnije, prvi pogodak za Viborg postiže desno krilo Kamila Mikelsen. Dankinje su odigrale izuzetno loše u napadu i evidentno im je nedostajala povređena Izabela Gulden, dok su s druge strane, popularne „Tigrice“ odigrale prvo poluvremene kao u transu.

U drugom poluvremenu, Krim nastavlja u istom ritmu i stiže do najveće prednost u 40 minutu od 23:11. Međutim, Dankinje su se na kratko razbudile, napravile seriju i stigle do 23:16. Vođstvo Krima, ipak, ni u jednom momentu nije bilo ugroženo i na kraju su sasvim zasluženo upisale nove bodove u elitnom takmičenju.

RK Krim Mercator – Viborg HK 31:25 (16:8)
Sportska hala Stožice. Gledalaca: 1500.

KRIM: Grubišić 15 odbrana, Stefanišin 2 odbrane, Mehlman 2, Mavsar 6, Šerić 1, Bodnjeva 1, Bile 1, Janković 5, Penezić 8, Franić 7.

VIBORG: Pedersen 1 odbrana, Due 10 odbrana, Skov 8, Jurak 2, Mikelsen H. 4, Varzaru 1, Mikelsen K. 1, Ahlm 5, Althaus 3.