Krim "pretrčao" Aalborg i prošao u TOP 8! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Krim "pretrčao" Aalborg i prošao u TOP 8!

Krim "pretrčao" Aalborg i prošao u TOP 8!

Ekipa Krima je prva i trenutno jedina koja je i praktično i teoretski obezbedila plasman u TOP 8 fazu Lige šampiona. „Tigrice“ ne znaju za poraz i jedina su ekipa koja ima maksimalan učinak u protekla 4. kola. Na gostovanju danskom Alborgu zabeležile su novu pobedu 32:38 (16:20) i učvrstile se na čelu tabele Grupe B. Pored standardno odličnog golmanskog para Stefanišin-Grubišić, najefiksanije kod pobedničke ekipe bile su Sandra Začik sa 9 i Maja Zrnec sa 8 golova . Kod Alborga , Hansen je postigla 8, a po 6 pogodaka upisale su Mortensen i Boson .

„Krimovke“ su od samog starta pokazale da su u Dansku došle po nove bodove, a već u 5 minutu su vodile sa 1:4 . Trio Začik-Zrnec-Janković bio je prava noćna mora za domaću ekipu , koja i pored agresivne odbrane nije uspela da spreči lake golove. U napadu su jedino Mortensen i Hansen uspevale da nadmudre odbranu Krima, ali bez izgrađenih akcija i promašenih penala , Dankinje nisu imale velike šanse da stignu sasvim solidnu prednost Krima. Ipak, blago opuštanje u redovima „Tigrica“, Alborg je iskoristio i na kraju prvog poluvremena uspeo da smanji rezultat na 16:20 .

I u drugom poluvremenu je viđen atomski rukomet. Iako su rukometašice Alborga u više navrata „flasterisale“ Andreu Lekić , ipak nisu uspele da spreče ostale Krimovke da se razigraju, a Marta Bon je imala i tu priliku da kombinuje igračice u napadu i odbrani. Stefanišin je u drugom poluvremenu nastavila tamo gde je stala Grubišić – sa odličnim intervencijama. Aalborg jeste malo pripretio kada je uspeo da se rezultatski približi na 20:23, ali to je bilo sve. Posle brzog centra ekipa iz Ljubljane je bez muke postizala pogotke i samo povećavala svoju prednost . Slovenkama je bio i olakšan posao , pošto je u 40 minutu , zbog trećeg isključenja , crveni karton dobila najbolji strelac Alborga, Torstenson . Rukometašice Krima su meč privele kraju bez ikakvih poteškoća i zabeležile novu pobedu od 32:38 i imaju skor od četiri utakmice isto toliko pobeda .

AALBORG – KRIM MERKATOR 32:38 (16:20)AALBORG : Vojčić 5 odbrana , Sobi 7 odbrana , Mortensen 6/2 , Torstenson 5 , Jorgensen 1 , Tovebi 1 , Seglem 1 , Boson 6 , Hansen 8 , Agard , Valter 1, Batinić 3/1 , Ebesen .

Sedmerci : 6/3 . Isključenja : 14 minuta .

KRIM : Grubišić 9 odbrana + sedmerac , Stefanišin 7 odbrana + sedmerac , Začik 9/5 , Zrnec 8/3 , Bodnjeva 5 , Janković 5 , Lekić 3 , Vidič 3 , Cvijić 2 , Vergeljuk 2 , Mavsar 1 .

Sedmerci : 8/8 . Isključenja : 10 minuta .