Superliga (9.kolo): Jugović do boda u Nišu u poslednjoj sekundi! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Superliga (9.kolo): Jugović do boda u Nišu u poslednjoj sekundi!

Superliga (9.kolo): Jugović do boda u Nišu u poslednjoj sekundi!

Izuzetno mali broj postignutih golova , veliki broj isključenja i mnogo napetosti obeležilo je utakmicu između Naisusa iz Niša i Jugovića iz Kaća , koja se završila nerešenim rezultatom 18:18 (8:9) . Junak kod Jugovića je svakako Travar koji je svojim golom u poslednjim sekundama susreta doneo svom timu bod , a ukupno je postigao 9 golova . Takođe treba istaći odličnu partiju golmana Perovića koji je sakupio 15 odbrana . Kod Naisusa , Petković je bio najzapaženiji sa 6 golova , a golman Zdravković je zabeležio 11 odbrana .

Početak susreta je najavljivao tešku i neizvesnu utakmicu . Prvi gol je viđen tek u trećem minutu od strane gostiju , dok su Nišlije svoj prvi pogodak postigle tek u petom minutu , a za prvih devet minuta susreta uspeli su da promaše čak 11 udaraca (!) . Nišlijama od ruke nisu polazile ni kontra , a još manje „zicer“ pozicije . S druge strane , Kaćani su besprekornom igrom u napadu uspeli da se rezultatski odlepe . Pravi peh za niškim tim je povreda Đurića koji je već u 20 minutu susreta morao da napusti igru i ostatak susreta je ispratio sa trbina . Duboka odbrana i Travar u napadu bili su odličan recept za igru protiv Naisusa , koji se probudio tek pred kraj prvog poluvremena i serijom od četiri pogodaka uspeo da se primakne na 8:9 . S tim rezultatom se i otišlo na odmor . Još jedan problem je zadesio Nišlije kada je kapiten Mirković zbog trećeg isključenja morao da napusti igru već u 28 minutu .

I u nastavku su gosti vodili , Travaru se u napadu pridružio i Lončar , a odbrana je i dalje bila na visini zadatka . Naisus je , kao i do sada , uspeo da popravi igru u drugom poluvremenu . Proradio je golman Zdravković i time svojim saigračima dao „vetar u leđa“ da polako , ali sigurno smanjuju prednost protivnika . Nakon dužeg vremena , domaći konačno dolaze do nerešenog rezultata 13:13 (42 minut) , a ubrzo i do prve prednosti Naisusa u ovom meču . Jačom odbranom i strpljivijim napadom uspeli su da se odlepe i na tri gola prednosti , sedam minuta pred kraj susreta . I onda na scenu opet stupa odbrana Jugovića , koja ne dozvoljava Nišlijama da do kraja suseta postignu pogodak . U poslednjem napadu za Jugović , sjajnim šutem sa 9 metara , Travarica postiže pogodak za konačnih 18:18 .

NAISUS – JUGOVIĆ KAĆ 18:18 (8:9)

Hala Čair

NAISUS : Kocić , Milosavljević Ma. , Zdravković 11 odbrana , Milosavljević M. , Stanković 1 , Stoilković , Živković 2/1 , Mirković , Matić 1 , Županjac 3/2 , Radojević , Denić 2 , Đurić 3 , Petković 6 . Sedmerci : 3/3 . Isključenja : 14 minuta . JUGOVIĆ : Kukobat , Perović 15 odbrana , Vasić 1 , Šipka , Kankaraš 1 , Pavlov , Pap , Vugdragović 1 , Travar 9 , Vukovljak , Jošić 2 , Jovanović , Stejin , Lončar 4 . Sedmerci : 1/1 . Isključenja : 18 minuta .

ŽARKO PETKOVIĆ , rukometaš Naisusa

„Čestitke Jugoviću na fer i korektnoj borbi . Mi smo taman pošli da napravimo nešto u drugom poluvremenu i na kraju opet smo pali . Razočaran sam“.

BOJAN PEROVIĆ , rukometaš Jugovića

„Pre svega čestitke ekipi iz Niša na fer i korektnoj igri . Mi smo i očekivali tvrdu utakmicu , akcenat smo stavili na čvrstu odbranu i uspeli smo kontrama i našim tempom da ih slomimo u većem delu utakmice . Mislim da je nerešen rezultat pravedan ishod“.

VLADAN JORDOVIĆ , trener Jugovića

„Prezadovoljan sam bodom . Naisus je ekipa koja pretenduje za najviši plasman , a ima i sastav sa kojim može da pokuša da uzme neki trofej . Imaju veliki fond iskusnih igrača , kao i 6 ili 7 igrača sa internacionalnim iskustvom . Žao mi je što igru u prvom poluvremenu nismo krunisali nekom većom razlikom , naš golman je bio siguran , a Naisus je igrao nervozno . U finišu i golman Zdravković je odbranio nekoliko zicera i umesto da odemo sa većom razlikom na odmor , otišli smo sa minimalnom . Međutim , drago mi je što smo izdržali tempo koji smo sami nametnuli , s obzirom da smo igrali bez kapitena Krsmančića i da imamo i rovite igrače . Vezali smo tri partije i tri remija i to protiv jakih ekipa , 28:28 protiv Vojvodine , 16:16 protiv Partizana i sada protiv Naisusa 18:18 .Bod je za nas zlata vredan , a igrač koji je i tako da kažem rešio utakmicu je ’89 godište“.

IVAN STANKOVIĆ ,Naisus

„Znali smo da nas čeka težak meč . Igrači Jugovića uvek pružaju žestok otpor i uz stručni rad vidno napreduju . Nas je opterećivalo to što smo imali imerativ pobede . Igrali smo bez bolesnih Kraljića i Todorovića , Đurić se povredio već u 20 minutu , a Mirković je zaradio treće isključenje . Ekipa je ipak smogla snage u finišu prvog poluvremena i smanjila vođstvo . Drugo poluvreme je kvalitenije odigrano . Vodili smo i 18:15 , ali u zadnjim minutima nismo postigli gol , oni su strpljivo gradili napad i par sekundi pre kraja smo primili gol . Ja im čestitam , pokazali su da će igrati zapaženu ulogu , a na nama je da rešimo kadrovske probleme i krenemo sa boljim igrama“.

Iz Niša – ALEKSANDRA DENIĆ

Ostali rezultati 9. kola Super lige:

Proleter Naftagas – Dinamo 31:27 (17:11)
Gledalaca – 250
(Koljević 13 odbrana, Manić 12, Golubović 7 – Ervaćanin 12, Ilić 5)

Priboj – PKB 28:23 (13:11)
Gledalaca – 2500
(Kukić 11 odbrana, Kostić 9, Čupić 6, Papić 5 – Simić 12 odbrana, Drenovac i Bujišić po 6)

Vojvodina – Planinka PV 38:29 (15:12)
Gledalaca – 150
(Knežević 14 odbrana, Radojčić 7, Hodžić i Mandić po 6 – Milojković 9 odbrana, Basarić i Spasić po 6)