Krim zablistao protiv Aalborga! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Krim zablistao protiv Aalborga!

Krim zablistao protiv Aalborga!

Jelčić je počela, a Grubišić nastavila sjajno veče hrvatskih golmanki u Ligi šampiona! Slovenački Krim je u Ljubljani dočekao danski Aalborg i zabeležio i drugu uzastopnu pobedu rezultatom 30-23(17-10). Prvih 15-tak minuta, proteklo je u brzim golovima, kada je sa 4-1 Krim je otišao u minus 4-6, pa i 6-8, ali fenomenalna Grubišić nije dozvolila više. Spustila je rampu na svoj gol, napadi Krima nošeni golovima i asistencijama Zacsik i Lekić bili su sve ubojitiji i neverovatnom serijom 8-0, Tigrice dolaze do 14-8! Do poluvremena razmenjeno je još nekoliko golova i Krim odlazi na odmor sa +7.

U nastavku, sve što je Dankinjama pošlo za rukom bilo je da priđu na -3 kod rezultata 20-17, ali Krim tada ponovo podiže nivo igre i sigurno privodi utakmicu kraju.

Krim Merkator – Aalborg 30-23 (17-10)
Krim Merkator: Grubišić (23 odbrane), Stefanišin, Zacsik 8, Gros 1, Vergeljuk 3, Mavsar, Vidic 2, Bodnjeva 1, Koren 2, Janković, Cvijić 3, Zrnec 3, Lekić 6, Da Sousa 1.
Aalborg: Vojčić (10 odbrana), Soby (12 odbrana), Aagard 2, Mortensen, Torstenson 9, Jergensens 1, Toveby, Sullivan, Seglem 1, Bosen 2, Bille 3, Wallther 2, Batinić 1, Ebbesen 2.