Podravka na leđima Jelčić i Pasičnik do pobede! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Podravka na leđima Jelčić i Pasičnik do pobede!

Podravka na leđima Jelčić i Pasičnik do pobede!

Šampionke Hrvatske upisale su prve bodove u Ligi šampiona pošto su savladale norveški Bjasen u Koprivnici rezultatom 32-31(13-16). Podravka je dobro otvorila, imala 5-1 u 7 minutu, ali greškama u napadu i realizacijom kontri Bjasen stiže, prvo na 6-5, da bi u 20. minutu i poveo 8-9. Tada već ni fantastična Jelčić na golu(10 odbrana samo u prvih 15 minuta), nije mogla da pokrije greške saigračica u napadu pa je Bjasen otišao na odmor sa +3(13-16). U nastavku su Norvežanke imale problema sa postavljenom odbranom Podravke, ali čim bi se otvorilo malo prostora, dolazila je do izražaja njihova brza igra sa efektnom realizacijom. Sa daleko više živosti i borbenosti u igri, Podravka otvara drugi deo.

Pasičnik je sjajno vukla i držala napad, priključile su se Penezić i Petković pa je i rezultat došao u egal, a zatim prešao na stranu Podravke. Jelčić nastavlja sa serijom iz prvog dela, skida još par lopti, a posle nekoliko izjednačenja, Šerić u poslednjem minutu donosi 32-31 što ostaje i konačan rezultat posle završne, 24 odbrane Jelčić u napadu Bjasena za izjednačenje.

PODRAVKA VEGETA – BJASEN 32:31(13:16)
PODRAVKA VEGETA: Jelčić(24 odbrane), Žderić, Pasičnik 10, Tatari 1, Penezić 7, Zebić 2, Šerić 5, Kožnjak, Petković 4, Lovrak 2, Poljak, Čović, Dragišić, Vukojević 1.
BJASEN: Furunes, Hjelemeland(15 odbrana), Herrem 10, Zamorska 1, Snorroeggen 1, Haarsaker 1, Alstad 6(1), Frafjord 3, Wibe 2, Toumi, Henriksen 1, Moild 2, Svestad 4, Lorentsen.