KRUNA SE NIJE ZALJULJALA: Poraz Budućnosti u Đeru - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet KRUNA SE NIJE ZALJULJALA: Poraz Budućnosti u Đeru

KRUNA SE NIJE ZALJULJALA: Poraz Budućnosti u Đeru

Zorica Radojkovic

Rukometašice Budućnosti otišle su put Đera sa sećanjem na pripremni turnir u Brestu kada su pokazale zube i odnele pobedu, medjutim u takmičarskom meču, u drugom kolu glavne runde Lige šampiona, poražene su od aktuelnih šampionki 26:24 (15:12). U duelu petostrukog i dvostrukog šampiona Evrope, mađarski tim je sredinom prvog poluvremena došao do vođstva, koje je održavao u nastavku meča i došao do pobede nakon startnog remija protiv Bresta i poraza u domaćem prvenstvu od Šiofoka. Crnogorske šampionke su doživele prvi poraz u glavnoj rundi, nakon što su na startu bile bolje od Savehofa.

I pored stalnog rezultatskog minusa, nada da se može ostvariti pozitivan rezultat u Mađarskoj trajala je do 50. minuta kada je Radičević postigla svoj deseti gol iz isto toliko pokušaja i smanjila na dva gola (22:20), ali su uslijedila tri vezana gola domaćina (Fodor, Knedlikova i Bratset) za kraj dilema oko pobednika.

Porazom u Đeru, ekipa Dragana Adžića praktično je izgubila šansu za osvajanje jednog od prva dva mesta u grupi 2, koja donose prednost domaćeg terena u četvrtfinalu elitnog takmičenja.

Naredni protivnik Budućnosti je Krim, koji 8. februara stiže u Podgoricu.

U meču druge grupe, Rostov je pobedio Vipers na svom terenu 33-26.

izvor: zrkb.me