Kup EHF (žene): Naisa “ubrala” lale i prošla u treće kolo! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Kup EHF (žene): Naisa “ubrala” lale i prošla u treće kolo!

Kup EHF (žene): Naisa “ubrala” lale i prošla u treće kolo!

Srpske predstavnice u EHF kupu, rukometašice Naise, bez većih problema savladale su holandski tim Hellas i u drugoj utakmici, 27:20(12:9), izborivši tako plasman u treće kolo. Najefikasnije u niškom timu bile su Jelena Filipović sa 6 golova i Jasna Tošković sa 5 golova. Kod gostujuće ekipe Van Dorst je upisala 17 odbrana, a Van Olphen je postigla 5 golova.

Od prvog minuta viđena je zanimljiva i borbena utakmica, ali i sa velikim broj tehničkih grešaka obeju ekipa. Nišlijke su imale početnu prednost od dva do tri gola razlike, ali su pet minuta pre kraja prvog poluvremena, holandske rukometašice stigle do nerešenog rezultata 8:8.

Ali od tog momenta Naisa je pokazala zašto je jača ekipa od Hellasa. Kolektivna igra, sjajni kombinovani napadi i neprelazna odbrana, dovela je do toga da se domaće odupru pritisku protivnika i da na odmor odu rezultatom 12:9.

Tamo gde su stale u prvom, rukometašice Naise, nastavile su u drugom poluvremenu. Dobra igra i u napadu i u odbrani, omogućila je niškoj ekipi da svoju prednost održava, iako su se gošće trudile svim silama da izbegnu još jedan poraz na parketu hale „Čair“.

Takođe, trener Svetislav Jovanović pružio je šansu svim igračicama da zaigraju u ovom susretu, što će svakako biti korisno iskustvo za mlađe rukometašice. Ovakav potez se pokazao pozitivnim, s’ obzirom da je Naisa svoju prednost konstantno povećavala i utakmicu mirno privela kraju, slavivši rezultatom 27:20.

Žreb za hup EHF-a na programu je u utorak, kada će Naisa saznati ko će joj biti protivnik u trećoj rundi ovog takmičenja.

Naisa Niš – Hellas Den Haag 27:20 (12:9)

Hala Čair. Gledalaca 1300.

NAISA: Jovanović 3 odbrane, Tatalović 12 odbrana, Ćosić, Veljković, Turanjanin 1, Tošković 5/2, Lapajne 3/1, Matić, Milošević 1, Filipović J. 6, Stoiljković 3, Filipović M. 3, Tasić 3, Marković 2.

Sedmerci: 3/3. Isključenja: 4 minuta.

HELLAS: Van Dorst 17 odbrana, Van Gulik 3, Berendrecht, Moelker 2, Maquelin 3, Van Olphen 5, Leenders, Reijgersberg, Van Vliet K., Van Vliet L., Boks 2, Kornet, Groen 1, Arroyo 4.

Sedmerci: /Isključenja: 8 minuta.

IZJAVE:

SVETISLAV JOVANOVIĆ, trener Naise

„Sigurno smo dosta bolje odigrali u prvom i početkom drugog poluvremena, nego juče. Teško je igrati dve utakmice za redom. I Hellas i Naisa su pokazale da su dve solidne ekipe i da se s’ pravom nalaze u vrhu holandskog i srpskog rukometa. Uspeh je plasman u treće kolo EHF kupa. Očekujemo žreb u utorak, sve ekipe su jake, nadam se da će se nama pasti lakši protivnik.“

JELENA FILIPOVIĆ, rukometašica Naise

„Drago mi je što smo prošle dalje. Utakmice su bile teške, iako se po rezultatu to i ne primećuje. Uspele smo da nametnemo svoju igru i nismo se opustile. Čekamo žreb u utorak i nadamo se da ćemo dogurati što dalje.“

ehfPRVA UTAKMICA (subota):
Rukometašice holandske ekipe Hellas bile su formalni domaćini u niškoj hali “Čair”, u okviru druge runde EHF kupa. To im svakako nije pomoglo da ostvare pobedu ili makar povoljan rezultat. Nišlijke su lako i ubedljivo došle do pobede rezultatom 22:28 (10:16). Najviše golova kod Hellasa postigla je Moleker koja se 6 puta upisala u strelce. Kod Naise, golmanka Tatalović je odbranila 15 lopti, a Tošković je upisala 7 pogodaka.

Jedinu prednost na utakmici Holanđanke su imale u drugom minutu, kada su vodile sa 1:0. Nišlijke su brzo preokrenule rezultat u svoju korist, napravivši mini seriju 1:4. Holandske rukometašice se nisu predavale, već su preko svog pivotmena, Kristen Van Vliet izjednačile na 4:4 i činilo se da će susret dobiti zanimljiviji tok.

Ipak, kako je prvo poluvreme odmicalo, tako su se rukometašice Naise rezultatski odlepile i konstantno povećavale svoju prednost. Dragica Tatalović je „skinula“ sijajset lopti i omogućila svojim saigračicama, pre svih, bekovskoj liniji da izrešeta mrežu ekipe iz Holandije. Naisa je na odmor otišla sa šest golova prednosti, 10:16.

I u nastavku je viđen sličan scenario. Boljom igrom u napadu, Nišlijke su održavale svoju prednost. U tome su im pomagale i holandske rukometašice, koje se u pojedinim momentima dosta grešile u napadu.

Šansu da se rezultatski približi, Hellas je imao u 38 minutu, kada je sustigao Naisu i bio u minusu od tri golova, 16:19. Ali to se ispostavilo da je bio poslednji trzaj Holanđanki, koje do kraja susreta nisu ozbiljnije ugrozile mrežu niškog tima. Krajnji rezultat je glasio 22:28.

Revanš druge runde EHF kupa igra se u nedelju, takođe u hali Čair, sa početkom od 18:30 časova. Ulaz je, kao i do sada, slobodan.

Hellas Den Haag – Naisa Niš 22:28 (10:16)
Hala Čair. Gledalaca: 1200.

HELLAS: Arroyo, Groen, Kornet 2, Boks 2, Van Vliet L., Van Vliet K. 4, Reijgersberg 2, Leenders 11 odbrana, Van Olphen 4/1, Maquelin, Moelker 6/1, Berendrecht 1, Van Dorst, Van Gulik 1.

Sedmerci: 3/2.
Isključenja: 4 minuta.

NAISA: Tatalović 14 odbrana + sedmerac, Jovanović, Ćosić 2, Veljković, Turanjanin 3, Tošković 7/2, Lapajne, Matić, Milošević 3, Filipović J. 5, Stoiljković 5/2, Filipović M., Tasić 3, Marković.