LŠ(žene, 3.kolo: Podravkina bajka trajala jedno poluvreme - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet LŠ(žene, 3.kolo: Podravkina bajka trajala jedno poluvreme

LŠ(žene, 3.kolo: Podravkina bajka trajala jedno poluvreme

Počelo je kao u bajci – u dalekom, hladnom Čehovu Podravka je odigrala svojih najboljih 30 minuta otkako je počela sezona Lige prvakinja. Istina, igralo se dobro i u Gyoru, ali tamo se stalno lovio rezultat, dok su danas rukometašice Zvezde bile te koje su uzaludno pokušavale doći do egala. Od početnog vodstva 0-1 golom Pasičnik iz sedmerca, prednost je stalno bila na strani kokica, u tri navrata i po 4 gola. Žustra, energična igra i u obrani i u napadu, dobra suradnja i realizacija vanjske linije i sigurna Jelčić na golu, te dobro suđenje danskih sutkinja doprinijeli su da se na odmor otišlo sa 3 gola prednosti.

Drugo poluvrijeme počelo je gol za gol, a onda ruske igračice postižu 5 uzastopnih golova, od toga Sen 4. Period je to kad Podravka nema rješenje u napadu, gubi puno lopti, a obrana je loša i propusna. Nikčević ne pogađa kao u 1.poluvremenu, sve češće je na klupi ili samo u obrani, ne prolaze lopte do Milanovic-Litre a krila, pogotovu lijeva , neučinkovita i nemoćna. Ipak, Podravka se još jednom budi, 3 uzastopna gola Petkovic, Kožnjak i Tatari dovode opet gošće u vodstvo 19-20 u 43.minuti, još jednom zabija i Pasičnik za vodstvo 20-21, da bi potom proradila Postnova i sa dva dalekometna šuta ponovo dovela domaće u vodstvo. Nakon toga , Podravka potpuno tone, Ruskinje zabijaju sa svih strana, nema više pomoći ni od golmanica, a isključenje Nikčević i nešto kasnije crveni karton Milanović –Litre zbog trećeg isključenja ne pripomažu da se nešto promijeni nabolje.

Zaslužena pobjeda Zvezde, a Podravki očito nedostaje snage i kadra za svih 60 minuta. Šteta, jer lijepo se bilo nadati prvoj pobjedi.

Zvezda – Podravka 29-26 (11-14)

ČEHOV – Olimpijska dvorana sportova. Gledatelja: 500. Sutkinje: Malena Krolokke i Karina Christiansen (obje Danska). Delegat EHF-a: Ion Serbu (Rumunjska).

ZVEZDA: Skladičkova (12+0), Trusova (-); Sašurkova, Karpenko, Postnova 8, Dmitreva, Kuznecova 6, Volnukina 1, Gruzdeva 2, Koroleva 2, Anisimova, Sen 6(3), Vetkova 4(2), Vinogradova. Trener: Jevgenij Trefilov.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (1+0), Jelčić (11+0); Čović, Kožnjak 2, Pongrac, Petković 3, Zebić 1, Gaće 3, Milanović Litre 2, Poljak, Pasičnik 6(4), Tatari 5, Nikčević 3, Pušić 1. Trener: Neven Hrupec.

Sedmerci: Zvezda 7(5), Podravka Vegeta 4(4)

Isključenja: Zvezda 6 minuta (Gruzdeva, Sen, Vetkova po 2), Podravka Vegeta 14 minuta (Milanović Litre 2+2+2, crveni karton u 57. minuti, Nikčević 2+2, Pasičnik, Pušić po 2).

Crveni karton: Milanović Litre (Podravka Vegeta) u 57. minuti, 3. isključenje)

Igračica utakmice: Ljudmila Postnova (Zvezda).