Kup kupova: Jagodina blistala protiv Zvezde, ali ostala u minusu (FOTO) - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Kup kupova: Jagodina blistala protiv Zvezde, ali ostala u minusu (FOTO)

Kup kupova: Jagodina blistala protiv Zvezde, ali ostala u minusu (FOTO)

jJagodina ima razloga da žali za lošim prvim poluvremenom na gostovanju Zvezdi u Rusiji u prvoj utakmici drugog kola Kupa pobednika kupova. Minus od deset golova bio je preveliki da se nadoknadi u Jagodini, ali to nije sprečilo izabranice Zorana Ivića da pruže odličnu partiju u revanšu i da pred svojim navijačima zabeleže pobedu od pet razlike nad prvim osvajačem Lige šampiona sa tla Rusije.

IVANA JEVTIĆ, kapiten Jagodine
“Dale smo svoj maksimum, ali to nije bilo dovoljno da se nadoknadi veliki zaostatak iz prve utaklmice, bilo nam je bitno da odigramo dobro pred svojom publikom.

ZDRAVKO ZOVKO, trener Zvezde
“Moja ekipa nije bila na visini,  koliko može i koliko sam očekivao.,,Tresli” smo se dosta dugo,Jagodina je igrala svoju najbolju utakmicu i zadovoljan sam što smo prošli dalje, ali nisam zadovoljan igrom. Sledeći put u Jagodini obećavam bolju igru.“

ZORAN IVIĆ, trener Jagodine
“Igrali smo samo 90, a ne 120 minuta protiv Zvezde. Svestan sam bio da je 10 golova velika razlika, ali je sportski igrati na pobedu, jer ne pobeđuje uvek favorit. Teško je dostići 10  golova razlike. Ova utakmica obavezuje i ne smemo igrati ispod ovog nivoa.”

Jagodina – Zvezda 34-29(22-15)

Dvorana: Jassa u Jagodini. Gledalaca: 1.000. Sudije: Kirligeanu, Frolesku (Rumunija). Sedemerci: Zvezda 7 (7). Isključenja: Jagodina 6, Zvezda 4 minuta.

JAGODINA: Ušljebrka, Miladinović, Goudiabi, Stefanović 1, Radojević 4, Živković 3, Milošević 5, Grujić, Jevtić 1, Tatalović (10 odbrana), Janjić 7, Tasić 1, Lojpur 7, Dmitrović 6.

ZVEZDA: Pašičnik 1, Gutkova, Postnova 6, Kuznjecova 9, Nedopekina, Baranovska 3, Kalinina (13 odbrana), Vakireva, Koroleva 1, Skladokikova, Uskova 1, Potarenko 1, Kerova, KLavronjina, Sabo, Dronjina 7(7).

Kretanje rezultata: 13-8(18.min), 16-9(20.min), 18-9(22.min), 19-10(24.min), 30-22(48.min), 30-25(55.min)