"Crna rupa" u igri Podravke za -12 u Larviku - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet "Crna rupa" u igri Podravke za -12 u Larviku

"Crna rupa" u igri Podravke za -12 u Larviku

Aktuelne osvajačice Lige šampiona iz Larvika upisale su prvu pobedu u ovom takmičenju pošto su na svom terenu pobedile Podravku 37-25(18-17). Skoro 45.minuta je trajalo slamanje otpora hrvatskog tima koji nije došao u Norvešku da položi oružje i to je bilo jasno na samom startu. Najefikasnija u porazu Podravke bila je Damnjanović sa 9 golova, dok je na drugoj strani isto tako raspucana bila Riegehuth, dok je Suland pogodila 8 puta. Leganger je imala svoje veče sa 19 odbrana.

Šokantnih 3-0 pa i 4-1 za Podravku, označili da Larvik na prvo izjenačenje čeka do 16.minuta(10-10). Do kraja poluvremena svoje uspešne role kao odgovor na golove Beivang i Suland imale su Tatari i Damnjanović da bi u finišu Johansen ipak odvela svoj tim na odmor sa golom razlike. Podravka se dobro držala i u drugom delu, negde do 45.minuta i rezultata 25-24, a onda je sve prestalo da funkcioniše i gol Leganger postao je zabranjena zona. U poslednjih 15 minuta hrvatske šampionke su samo jednom pogodile gol Leganger(?!) dok Johansen, Riegelhuth i Larsen na drugoj strani, nisu umele da promaše.

LARVIK – PODRAVKA VEGETA 37:25 (18:17)

LARVIK – Arena Larvik. Gledatelja: 2000. Suci: Miklos Andorka i Robert Hucker (oba Mađarska).

LARVIK: Rantala (1+0), Leganger (18+1); Larsen 2, Sando, Breistol 1, Blanco 2, Kristiansen 3, Johansen 7, Breivang 4, Riegelhut 9(7), Nyberg, Sulland 8, Moerk, Wibe 1, Kurtovic.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (0+0), Jelčić (12+0); Čović, Kožnjak 1, Pongrac, Petković 1, Gaće 2, Damnjanović 9(3), Milanović Litre 3, Dragišić, Vidak, Havić, Tatari 4, Horvat 2, Pušić-Koroljević 3.