Liga šampiona (žene):Teže od očekivanog! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Liga šampiona (žene):Teže od očekivanog!

Liga šampiona (žene):Teže od očekivanog!

Odigrane utakmice prvog kola takmičenja po grupama u Ligi šampiona nisu donele iznenađenja u pravom smislu reči. Ne računamo trijumf Ikasta nad osvajačem LŠ prošle sezone 31-25 jer se sastav Zvezde u odnosu na prošlu sezonu znatno izmenio neigranjem važnih igračica. Viborg je očekivano demonstrirao deo moći na gostovanju u Francuskoj gde je pobedio Metz 37-23. Đer je teže od očekivanog došao do prvih bodova na gostovanju Gjorče Petrovu u Skoplju pošto je zabeležio pobedu 24-21. Ni malo lako, rukometašice Budućnosti stigle do pobede u Podgorici nad španskom Eldom 28-26, a koleginica Kristina Cvetković ponovo je bila u "Morači" na licu mesta.

Ni malo lako, rukometašice Budućnosti stigle su do  pobjede na početku Lige Šampiona.   Utakmica u „Morači" do samog kraja bila je neizvjesna i dinamična. Podgoričanke su lagano, ali sigurno otvorile meč, u 6.minutu imale prednost od 4:2,. ali su  Španjolke   brzo analizirale igru „plavih" i munjevitom brzinom stekle prednost od 6:8. Zahvaljujući Radičević i Radović to vođstvo nije dugo trajalo. Prvo poluvrijeme Podgoričanke završavaju sa prednošću od +5 (16:11).

Početak drugog poluvremena, protekao je u znaku isključenja. Čak tri uzastopna za Budućnost (Kindl, Radović i Ambroš),  ali to nije zaustavilo Radičević da sjajno asistira  Jovanović koja je na svoj prepoznatljiv način postigla perfektan gol  sa tri igrača u polju i digla publiku na noge. Gotovo do samog kraja „plave" sigurno čuvaju svoju prednost od 3-4 gola, ali Španjolke uspijevaju da im „skinu" vođstvo, a nezadrživa Soit  u 57. minutu pogađa za 25:24 i uliva strah u kosti navijača. Potom slijedi buđenje Podgoričanki koje boljom igrom ovu tešku utakmicu završavaju u svoju korist (28:26). Mnogo isključenja i loše odluke arbitara dominirali su večeras na terenu, ali je Budućnost dokazala da može. Mnogo…

Najefikasnija rukometašica meča bila je Oana Soit koja je u izjavi za Balkan-handball izrazila iskreno žaljenje zbog poraza Elde:

-Prvo želim da čestitam rukometašicama Budućnosti večerašnju pobjedu.Došle smo sa željom da pobijedimo, ali smo znale da će biti neizmjerno teško zaustaviti sjajnu Jovanović i njene saigračice. Sada idemo kući, tužna sam, ali i zadovoljna što smo ovoj izvanrednoj ekipi pružili častan otpor.

Kapiten Budućnosti, Marija Jovanović očekivala je težak meč:

-Sigurno je da sam i očekivala ovako tešku utakmicu. Najbitnije je da je svaka od mojih saigračica dala sve od sebe i da smo prva dva boda upisale pred svojom publikom. Želim da čestitam svojim djevojkama pobjedu, i naravno, radićemo na tome da ispravimo greške koje smo načinile večeras.

Budućnost T-mobile – Elda    28:26(16-11)

Budućnost T-mobile: Barjaktarović (9 odbrana), Milenković; Radičević 7(1), Jovanović 6(1), Ambroš 2, Radović 4(1), Dragutinović, Vlahović 1, Kindl, Đurović, Lazović, Bulatović 6, Knežević 2.

Elda: Elehaga (13 odbrana), Maestro (1 odbrana); Soit 13(7), Karvaljo, Amoros 2, Bastero, Asensi 1, Žak 1, Fraile 1, Verdu, Tivadar 3, Sančez 1, Ilić 4(2), Gabalon.