Prva pobeda Boranki! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Prva pobeda Boranki!

Prva pobeda Boranki!

Rukometašice iz grada bakra uspele su da u derbiju začelja rukometne Super lige savladaju direktnog rivala za opstanak, ekipu Napredka iz Kruševca rezultatom 24:21, poluvreme 11:11. Od samog početka se naslućivala veoma tesna i neizvesna utakmica. Rukometašice Napredka su u toku prvog poluvremena imale konstantnu rezultatsku prednost, koju su domaće rukometašice uspele da anuliraju tek u samom kraju poluvremena.

Boranke su zaigrale angažovanije u drugom poluvremenu, povele sa dva gola razlike(13:11, 33.minut) i tu prednost održavale do 46. minuta kada su gošće izjednačile (16:16). Rezultatsku dramu je svojim golovima razbila Ljubica Pupovac koja je u dva minuta postigla tri gola i time i definitivno odvojila rezultatski borsku ekipu (20:17, 50.minut). Međutim, iako je odvojila Boranke, jedan nesmotren potez Ljubicu je doveo do njene direktne diskvalifikacije u 54.minutu susreta (22:19). Do kraja susreta borske rukometašice su uspele da zadrže prednost od tri gola razlike, tako da je konačan rezultat susreta 24:21. Ovo je Boru prva prvenstvena pobeda iz sedam odigranih susreta.

RTB Bor – Napredak 24:21 (11:11)

RTB Bor: Jevtić (3 odbrane), Pupovac 4, Medić 1, Mijatović 1, Filipović, Petrin 3, Jordanović 1, Dronjaković S. 3, Žugić, Dronjaković T.2, Djordjević 7, Perović, Kosić (19 odbrana), Stojiljković 2.

Napredak : Lukić, Stanić, Milenković 2, Luković 1, Vasić, Lapčević A. 3, Cvetanović 5, Jovanović, Djordjević, Lapčević S., Miljković 5, Obrenić, Nikolić 5, Vasić