Mađarice teško do pobede! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Mađarice teško do pobede!

Mađarice teško do pobede!

Mađarice su teže nego što se očekivalo došle do bodova u meču sa Ukrajinom pošto su, uz može se reći, dosta lošu igru ipak pobedile 26-24(10-9). Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj igri, Mađarice nikako nisu mogle da dođu do veće prednosti od dva gola jer su Ukrajinke predvođene bekovima Vergeljuk i Šimkute stizale pa i prestizale njihovu prednost. Ipak na odmor Mađarice odlaze sa prednošću 10-9 koju je donela Bulat.

U nastavku Gerbic i Verten podižu prednost, ali na kratko. Greše obe ekipe u tom periodu i u toj gužvi bolje su se snašle Ukrajinke. Kada u 45. minutu najbolja Ukrajinka u ovom meču, Šimkute(11 golova) pogađa za prednost 16-17, tada Vilmoš Imre uzima tajm aut posle koga Mađarice ponovo dolaze do prednosti od 1-2 gola koju uz puno muka ipak čuvaju do kraja. Kada bi Ukrajinke došle u poziciju da izjednače isprečila bi se Palinger na golu i spasila svoju ekipu, ali ako žele bodove u susretu sa Španijom i Norveškom moraće da pruže mnogo više od ovoga danas.