Šok terapija za Rumunke! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Šok terapija za Rumunke!

Šok terapija za Rumunke!

Posle Norveške i Rumunija će izvlačiti pouke iz meča sa Španijom. Španija je potvrdila da nije ni malo lak protivnik i pobedom 26-18 nad, do sada neporaženom Rumunijom zakomplikovala situaciju u nastavku takmičenja. Sastavile su Španjolke takvu odbranu da bekovi Rumunije nisu mogli da priđu golu tako da se istakla golmanka Gonzales. Malo golova u prvom poluvremenu. Povele su Španjolke 4-2, ali Elisei svojim golovima preokreće rezultat. Vodile su Rumunke 9-7 u 28 minutu, ali golovima Fernandez na odmor se odlazi rezultatom 9-9. Desno krilo i jedna od najboljih igračica Rumunije, Ramona Maier napustila je teren u prvom poluvremenu pošto je povredila ruku.

Početkom drugog poluvremena Španija preuzima vođstvo, Gonzales nastavlja sa serijom odbrana, a napad Rumunkama nikako ne ide. Od poslednjeg izjednačenja(16-16) koje je donela jedna od retko raspoloženih rumunskih igračica, Elisei, Španija pravi seriju 4-0 i odlazi na 20-16. Do kraja Rumuniji ništa nije išlo, bekovi kao da nisu postojali, pa je Španija završila utakmicu sa sigurno neočekivanom gol razlikom u ovom meču. Nemamo podatak o, teniskim žargonom,  iznuđenim i neiznuđenim greškama Rumunki, ali imamo podatak da su poklonile protivnicama 25 lopti. Previše za tim koji važi za favorita i želi medalju na Evropskom prvenstvu. Kiksevi više nisu dozvoljeni, videćemo ili pravu Rumuniju u narednim utakmicama, ili nekog drugu reprezentaciju sa medaljom oko vrata.