Mali revanš: Crnogorke savladale Sloveniju u Ljubljani - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Mali revanš: Crnogorke savladale Sloveniju u Ljubljani

Mali revanš: Crnogorke savladale Sloveniju u Ljubljani

U okviru 5. kola EHF Euro kupa, ženska reprezentacija Crne Gore slavila je protiv Slovenije u Ljubljani 28:33 (12:11), učinivši tako malo osvetu za ubedljiv poraz na prethodnom Svetskom prvenstvu, kada su izabranice Dragana Adžića ubedljivo slavile. Ove dve selekcije sastaće se ponovo u nedelju u Podgorici.

Najefikasnija u crnogorskoj selekciji, na čijem se golu istakla Marta Batinović sa 13 odbrana, bila je Jovanka Radičević sa devet golova, Itana Grbić je postigla osam, dok su sa po četiri gola meč završile Ema Ramusović i Milena Raičević. Očekivano, u slovenačkom taboru ubedljivo najbolja bila je Ana Gros sa deset pogodaka.

Slovenija, na čijoj klupi sedi nekadašnji selektor „lavica“ Dragan Adžić, bila je u konstantnom vođstvu do 40. minuta. Tada je Crna Gora serijom 3:0 povela 19:17 i vođstvo održavala do kraja. U finišu utakmice bilo je i šest golova prednosti.

Ovo je treći trijumf crnogorskih rukometašica u EHF Euro kupu, nakon što su dva puta slavile protiv Makedonije. Upisale su i dva poraza od Norveške. Slovenija je ostala na četiri poena, takođe sakupljenih iz mečeva sa Makedonijom. Podsetimo, uz aktulenog prvaka Evrope, u ovom takmičenju učestvuju tri reprezentacije domaćina narednog kontinentalnog nadmetanja, koje počinje u novembru. To su Slovenija, Crna Gora i Makedonija.

Isti rivali odmeriće snage u nedelju u „Bemax areni“ u Podgorici sa početkom u 18 sati, a ulaz je besplatan.

SLOVENIJA – CRNA GORA 28:33 (12:11)

LJUBLJANA – „Arena Stožice“. Gledalaca: 400. Sudije: Dupli, Pobedrina (Ukrajina). Sedmerci: Slovenija 5 (5), Crna Gora 1 (1). Isključenja: Slovenija 8, Crna Gora 12 minuta.

SLOVENIJA: Vojnović (dve odbrane), Pandžić (osam odbrana), Gros 10 (5), Omoregi 1, Zabjek, Stanko 3, Abina, Zelnik, Mavsar 4, Mrmolja, Ljepoja 4, Zulić 2, Varagić 1, Beganović 1, Gomilar Zikero 1, Kramar 1.

CRNA GORA: Rajčić, Batinović 1 (13 odbrana), Radičević 9 (1), Pletikosić, Mugoša, Ujkić, Ašanin, Malović 3, Premović, Brnović 2, Ramusović 4, Raičević 4, Pavićević 2, Kepić, Grbić 8, Vukčević.