BEZ MILOSTI ZA VUJIN ROĐENDAN: Slovenci ostavili Iran na -17 - Balkan-Handball.com
Naslovna SP 2023 BEZ MILOSTI ZA VUJIN ROĐENDAN: Slovenci ostavili Iran na -17

BEZ MILOSTI ZA VUJIN ROĐENDAN: Slovenci ostavili Iran na -17

Reprezentacija Slovenije, lako i ubedljivo, upisala je prvu pobedu u glavnoj fazi protiv Irana 38:21 (20:9) i tako ostalo u trci za plasman u četvrtfinale. Ništa slučaju nisu prepustili Uroš Zorman i njegovi izabranici u sudaru sa borbenim Irancima koje predvodi medaljni selektor Slovenaca, Veselin Vujović, koji je 2017. godine sa dosta igrača iz postojećeg sastava došao do bronze na Svetskom prvenstvu.

Čvrsta odbrana i laki golovi iz kontre i polukontre preko Blaža Janca bili su osnov pravljenja razlike već na početku pa je prednost 11:4 kazivala kakav nas rasplet očekuje. Do poluvremena, Slovenci su imali već +11, ali pravljenje gol-razlike koja na kraju može igrati važnu ulogu u konačnom plasmanu, nastavljeno je i u drugom delu.

Najbolji strelac bio je Domen Makuc sa šest golova, po pet su dodali Janc (već u prvih 11 minuta), Cehte i Vlah, a po tri puta su bili precizni Bombač, Dolenec i Mačkovšek.