Metalurg pobedio Bukstehuder u Skoplju! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Metalurg pobedio Bukstehuder u Skoplju!

Metalurg pobedio Bukstehuder u Skoplju!

Oslabljen za uobičajeni učinak prvog strelca Mirjete Bajramoske, ali svakako motivisani Metalurg, hrabrom igrom u Skoplju protiv nemačkog Bukstehudera napravio je preokret tokom poslednjih 10 minuta i došao do pobede 22-21(11-12) u prvoj utakmici polufinala Čelendž kupa. U susretu koji je obilovao preokretima i golovima u serijama, igračice budućeg šampiona Makedonije su iz plusa 16-13(40.minut) otišle u minus 17-20(52.minut) da bi na kraju ipak stigle do minimalne, ali zaslužene pobede nad prvim favoritom najmlađeg evropskog takmičenja. Elena Gjorgijevska je bila prvi strelac utakmice sa 8 golova, dok je Tanja Andreeva na golu pružila sjajnu kapitensku partiju. U redovima Nemica po običaju na golu je bila dobra Jana Krause, dok su prvi strelci bile Susane Henze sa 5 i Isabel Klein sa 4 gola.

U oproštajnoj sezoni nemačkih klubova od Čelendž kupa(sledeće sezone imaju dva mesta u LŠ i "gube" mesto u Čelendž kupu), u polufinalu su dva prestavnika sa velikim šansama da se nađu i u finalu. Göppingen je u prvoj utakmici polufinala pobedio poljski Vistal Laczpol 29-24, a iako je Bukstehuder doživeo minimalan poraz u Skoplju, teško je za očekivati da će Metalurg ponovo prevazići svoje mogućnosti i u revanšu uspeti da odoli naletima Nemica na njihovom terenu. Podsetimo, budući šampion Srbije, Zaječar, poražen je u oba meča osmine finala ovog takmičenja od Bukstehudera(32-28 i 25-27).