Polufinale LŠ(žene): Jurak izbacila Larvik iz koloseka! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Polufinale LŠ(žene): Jurak izbacila Larvik iz koloseka!

Polufinale LŠ(žene): Jurak izbacila Larvik iz koloseka!

Dugo očekivan skandinavski obračun u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona desio se u subotnjim večernjim satima u Viborgu. Aktuelne šampionke Evrope jesu bile favoriti, ali više iz starih zasluga, nego što su to govorili ovosezonski rezultati i forma igračica. Ipak, sve blistavo i sjajno što je Larvik prikazivao do sada, bačeno je u blato i srušeno tokom 30 minuta drugog poluvremena, kada su domaće igračice na krilima povratka Jurak potpuno razoružale norveški napad i zabeležile prilično ubedljivu pobedu za jedno polufinale Lige šampiona, 27-21(13-13). Suland je bila prvi strelac Larvika sa 8 golova, dok je u redovima pobednika Mikelsen pogodila 6 puta.

Samo dva meseca posle rođenja sina, Grit Jurak se vratila na teren u velikom stilu iskoristivši prvu priliku da po ko zna koji put donese prevagu na stranu svog tima. Drugačije valjda i ne ume. I druga Nemica u redovima Viborga, Anja Althaus, odigrala je sjajno prvu utakmicu posle ubrzanog oporavka od povrede koja je po prognozama trebalo da je ostavi van terena do kraja sezone. Nije Larviku pomogla još jednom sjajna Lene Rantala na golu, jer ni ona nije uspela, a ni mogla da pokrije brojne propuste u igri svojih saigračica.

A bilo ih je i previše, naročito u drugom delu u fazi napada kada bekovska postava, a ni okretna Loke, nisu imale odgovor na izuzetno snažnu i agresivnu odbranu Viborga u kojoj je veliki deo posla obavljala Aćimović. Kada je Jurak zajedno sa Popović donela prvi put +3 kod 19-16, a Haraldsen skinula par lopti, počeo je sunovrat norveških šampionki, da bi kod petog gola odlične Varzaru u 48.minutu za 23-17, bio već potpuno izvestan…

Viborg – Larvik 27-21(13-13)

Viborg HK: Henriette Mikkelsen 6, Cristina Varzaru 5, Anja Althaus 5 , Grit Jurack 3, Bojana Popović 3, Kikki Lunde 3, Rikke Skov 1, Gorica Aćimović 1