Minimalan poraz Vrnjačke Banje! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Minimalan poraz Vrnjačke Banje!

Minimalan poraz Vrnjačke Banje!

Predstavnice Balkana odigrale su neizvesne prve utakmice četvrtfinala Čelendž kupa.Vrnjačka Banja je izgubila gol razlike na svom terenu od nemačkog Thüringera 27-28(14-15), a slovenačka Olimpija je pobedila u Ljubljani 30-29(16-14) takođe nemačkog predstavnika ProVital Blomberg. Hrvatski Trogir u nedelju u Turskoj sa Izmirom igra prvi meč četvrtfinala.

Rukometašice Vrnjačke Banje su od starta meča svojim greškama bile prinuđene da jure prednost Nemica. Vraćale su se iz minusa od 5 golova u dva navrata, po jednom u oba poluvremena. Prvi put sa 3-8(13.minut) na 10-10(23 minut) zahvaljujući Paplacko i drugi put sa 18-23(42.minut) na 26-26(58 minut) posle dobrih odbrana Tatalović. Dobru partiju na golu Nemica pružila je i hrvatska golmanka Bralo. Trifunović i Dmitrović su ponele najveći teret u napadu, dok su na drugoj strani Fabikova i Knytlova zadavale dosta problema odbrani Banje koja bi sigurno bolja da zbog povreda utakmicu nisu propustile Ćosić i Miljković. Revanš je zakazan za 21. mart u Nemačkoj.

Vrnjačka Banja – Thüringer 27-28(14-15)

Vrnjačka Banja: Paplacko,Miljkovic,Trifunović (7/2), Stamatović (4), Paris, Krpež,  Petričević, Dmitrovic (8), Ćosić, Živkovic (3), Budai, Tatalovic, Veraja (1),Tasić (4)
Thüringer: Bralo,Harlander, Härdter (3), Jurack, Atanasoska,Knytlova (5), Bohm (2), Uhlig (3/3), Noveska (1), Dangel (2), Fabikova (8), Starček (4)

Olimpija- ProVital Blomberg 30-29(16-14)

Olimpija: Marinček, Gros 7, Mitruševska 7 (1), Jeriček 1, Čerenjak, Kogovšek, Naglič 2, Zec, Gojković 2, Ivanc 2, Puš, Skutnik 2, Čečkova 7 (2), Šon.
ProVital Blomberg: Hagel, Huppertz, Dorna, Valjušek, Krüger 1, Leppert 1, Dorna 2, Missling 3, Neukamp 10 (5), Ilyes 5, Seiffert 7.