Toth brojala do 15 u mreži Podravke! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Toth brojala do 15 u mreži Podravke!

Toth brojala do 15 u mreži Podravke!

Podravka je u Beču pružila verovatno najslabiju partiju na gostovanjima u Ligi šampiona ove sezone i kao rezultat toga došao je ubedljiv poraz od Hipa 38-28(20-16). Odbrana Hrvatica bila je bušna na previše mesta dok je napad obilovao greškama i ishitnenim potezima što su Oh i ekipa znale adekvatno kazniti. Timea Toth je odigrala najbolju utakmicu sezone i podsetila na prošlogodišnju formu kada je bila prvi strelac LŠ. Mađarica je nezadrživo okupirala gol Podravke i bila neverovatno precizna sa 15 golova za nekih 40-tak minuta koliko je provela na terenu.

Hrvatice su igrale dobro samo prvih 15-tak minuta, kada su imale konstantnu prednost i igrale znatno angažovanije u odbrani. U napadu su se ređali golovi Todorovske iz onih njenih mogućih i nemogućih pozicija. Hipo je imao stpljenja i umeća da stigne i prestigne Podravku najviše zahvaljujući projektilima Toth, ali pomogla je i Nascimento da već na poluvremenu 20 lopti završi iza leđa Jelčić. U prvom delu je još i Đokić posle dobrog početka i dva gola, dobila bolan udarac u lice i nije mogla nastaviti susret što se sve više primećivalo u igri kako je vreme odmicalo. Dovoljno ilustrativan podatak o očajnoj realizaciji napada je da Podravka u drugom poluvremenu nije postigla više od 12 golova.

Hipo – Podravka 38-28(20-16)

Hipo: Blažek (12 odbrana), Moon; Do Nascimento 4, De Oliveira 2, Kirsner 3, Lerant 1, Kim, Oh 3, Toth 15(7), Thurner 1, Cavaleiro 1, Myoung, Borges Mesquita 5, Aćimović 3.

Podravka: Žderić, Ungureanu, Jelčić (7 odbrana); Kožnjak 1, Đokić 2, Todorovska 7, Lovrak 2, Gaće 2, Franić 4(3), Šerić 1, Pasičnik 2, Bulath 2, Tatari 3, Penezić 2.

Viborg je u drugom meču grupe 1 očekivano savladao Ikast mada nešto neubedljivije nego što se očekivalo.

Viborg- Ikast 34-29 (18-12)