Mobelringen kup 2010: Pobeda Srbije nad Islandom - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Mobelringen kup 2010: Pobeda Srbije nad Islandom

Mobelringen kup 2010: Pobeda Srbije nad Islandom

Najbolje rukometašice Srbije pobedom su završile učešće na turniru u Norveškoj pošto su danas sigurnom igrom savladale Island 30-28(15-11). Srpkinje su od početka do kraja imale rezultat na svojoj strani, prednost je rasla i do +5 (11-6;13-8;16-11;18-13) i devojke sa Islanda osim početnih 1-1 nisu nijednom stigle do izjednačenja. Najveći pad u igri Srpkinja desio se polovinom drugog poluvremena kada je Island serijom 6-2 sa 19-14 stigao na -1 (21-20), ali je zaustavljen posle tajm-auta selektora Milića u (44.minut).

Do kraja se igralo gotovo gol za gol i tu deonicu igre u napadu obeležila je Jovana Bartošić stopostotnom realizacijom(5/5). Isti broj golova postigla je i motor ekipe Andrea Lekić(5/11), a za najbolju igračicu ove utakmice izabrana je Sanja Damnjanović(7/14) koja je ujedno bila i prvi strelac reprezentacije na turniru sa 16 golova.

Golmanke Srbije skupile su 14 odbrana(Đerić 10, Tomašević 4), dok su golmanke Islanda imale jednu odbranu manje(ukupno 13).

Reprezentacija se u ponedeljak vraća u Beograd gde će trenirati do odlaska na Evropsko prvenstvo.