"Morača" odolela i Krimu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet "Morača" odolela i Krimu!

"Morača" odolela i Krimu!

Ni posle šestog meča u Ligi šampiona ove sezone, „Morača“ nije pala. Ni Krimu nije pošlo za rukom ono što nisu uspeli Hipo, Oltčim, FCK, Elda ni Đer – da pobedi Budućnost u Podgorici. Slovenačke šampionke su ostale jedina ekipa koja je u utakmici Regionalne lige odnela bodove iz „Morače“ i večeras je pala „osveta“. Budućnost se pobedom 37-32(19-16) oprostila od uspešne evropske sezone, a isto se može reći i za igre Krima jer su oba tima daleko premašila očekivanja sa početka sezone.

Nismo videli preterano kvalitetan ni lep rukomet, ali je bilo poteza i poteza koji su zasluživali aplauze. Neobično polupraznom Moračom odzvanjali su bubnjevi i pesma Krimovih navijača koji su ponovo prevalili dug put i došli da bodre svoje miljenice. Bilo je očigledno da se Jovanović uželela igre i golova posle oporavka od nezgodne povrede pa je u svom golgeterskom stilu i odigrala meč. Krim je još jednom prezentirao širok repertoar grešaka i dok je Stefanišin to pokrivala rezultatska prednost domaćih nije mnogo odmakla. Ipak, već posle 15 minuta Budućnost je imala +4(10-6) i ta prednost od 3-4 gola se zadržala do poluvremena.

U nastavku, Oder je držala Krim u igri, ali su Bulatović i Miljanić povećale prednost domaćih na +5(26-21). Tada se razbranila mlada Pandžić na golu Krima uz pomoć čvršće odbrane, a Bodnjeva, Vergeljuk i Lekić su vezanim golovima donele izjednačenje 27-27. Odmah je tajm-aut zatražio Žiga Đula, ali nije odmah rezultirao. Krim je propustio šansu da povede u sledećem napadu što je brzo kaznila Bulatović za 28-27. Mavšar je u narednim minutima održavala -1 svoje ekipe, ali su Lazović i Miljanić povukle Budućnost do pobede. Lekić i Bulatović su razmenile po gol za kraj i konačan rezultat 37-32.

Budućnost T-Mobile – Krim Merkator 37:32 (19:16)
BUDUĆNOST:
Knezović (2 odbrane), Milenković (3 odbrane + 2 sedmerca), Barjaktarović (4 odbrane), Miljanić 5, Radičević 1, Ambroš, Dragutinović 1, Kindl 1, Đurović 4, Lazović 2, Bulatović 9 (1), Knežević 7, Jovanović 7
KRIM: Stefanišin (5 odbrana + 1 sedmerac), Pandžić (14 odbrana), Cerar, Golubić 1, Vergeljuk 3, Bodnijeva 5, Damnjanović 3, Lekić 5, Oder 6 (3), Mavsar 3 (1), Vidič 1, Argenti, Zrnec, Mortel 5 (2).