Naisa slavila protiv Železničara - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Naisa slavila protiv Železničara

Naisa slavila protiv Železničara

nRukometašice Naise pobedile su Železničar iz Inđije sa 29:25 (17:15) u 9. kolu Super lige. U niškom timu Kačarević je zabeležila 15 odbrana, a Ćubela 8 golova. Kod Železničara, Moise je postigla 7 golova.

Žrk Naisa Niš – Železničar Metal Cinkara 29:25 (17:15)
Hala: Mika Antić. Gledalaca: 300.
Sudije: Nikolić / Cvetković.
Sedmerci: Naisa 3/3, Železničar 9/8.
Isključenja: Naisa 6, Železničar 6 minuta.

NAISA: Kačarević 14 odbrana + sedmerac, Petković 2 odbrane, Ćubela 8/3, Premović 6, Lapajne 6, Đoković 4, Petrović 3, Grujić 2.

ŽELEZNIČAR: Suljanović 3 odbrane, Jezdić 2 odbrane, Moise 7/5, Pajkić 5, Stanić 4/3, Veraja 3, Jakšić 3, Jezdimirović 1, Predojević 1, Popović 1.

Niške rukometašice nisu imale lak zadatak protiv Železničara na svom terenu. U prvom poluvremenu gošće su se pokazale kao neugodan protivnik i već su u 7. minutu utakmice imale prednost od 3:5. Međutim, golovima Ćubele, Lapajne i Premović, domaće igračice brzo su preokrenule rezultat i povele sa 9:6. Železničar stiže do izjednačenja od 11:11 preko Pajkić, Moise i Popović i najavljuje naizvestan duel do kraja. Golovi su postizani u serijama, Naisa na odmor otišla sa dva pogotka prednosti, zahvaljujući i dobrim odbranama Kačarević.

I prvih desetak minuta drugog poluvremena doneli su neizvesnost. Železničar je konstantno jurio rezultat i uspeo je da izjednači na 20:20 u 40. minutu. Đoković je postigla tri uzastopna pogotka, Naisa se odlepila na 25:22 u 48. minutu i prelomila utakmicu.

Rukometašice Naise odigraće protiv Radničkog u Kragujevcu, 28. decembra, poslednju utakmicu u 2011. godini.