Naisa u četvrtfinalu Kupa kupova! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Naisa u četvrtfinalu Kupa kupova!

Naisa u četvrtfinalu Kupa kupova!

Rukometašice niške Naise, uspele su da se plasiraju u četvrtfinale Kupa kupova, iako su poražene od turskog Uškudara 16:19 pred svojih 2000 navijača u "Čairu". Pobeda od tri gola razlike na gostovanju 27:24 prošle nedelje i veći broj postignutih golova u gostima, presudio je da osvajačice Kupa Srbije naprave lep uspeh, plasman u TOP 8 renomiranog evropskog takmičenja.

Domaće igračice su stegnuto započele ovaj susret, dozvolivši Uškudaru da diktira tempo. Capar na golu turskog tima bila je prava enigma, koja je u prvom poluvremenu imala deset odbrana.I pored toga, Nišlijke su uspele da se održe u meču i dalje imajući aktivan rezultat, zahvaljujuću upornim napadom. Ipak, neiskorišćena dva penala i veoma loš učinak krilnih igračica, doveo je do toga da u 16 minutu, Uškudar dođe do željene prednosti od 3:6. Bez obzira što je viđeno dosta tehničkih grešaka, i jedna i druga ekipa su svojom borbenošću pokazale da im je jedini cilj plasman dalje. A pri kraju prvog dela susreta, tom cilju je bila bliža ekipa iz Istanbula, koja je stekla prednost od 7:11, da bi do kraja prvog poluvremena tu prednost povećala na 8:13.

I u nastavku su Nišlijke jurile rezultatski minus, Tankaskaya je bila prava gol-mašina i Uškudar je i dalje imao lepu prednost od pet golova razlike. A onda se na gol Naise vratila Dragica Tatalović i počele su da se ređaju odbrane kao na traci. Mada, koliko god da su se trudile da sačuvaju mrežu, Nišlijke su isto toliko brzopletom igrom grešile u napadu i tako je i nadalje rezultat za prolaz išao i na stranu Naise i na stranu Uškudara. Onda je krenula prava drama. Svoj poslednji gol i to iz penala, domaće postižu u 53 minutu i dolaze do dva gola minusa,16:18. Ali odmah nakon toga uzvraćaju gostujuće rukometašice i rezultat je 16:19. Zaređale su se greške u napadu, čvrste odbrane, a Capar kod Uškudara i Tatalović kod Naise branile su i ono nemoguće. U 58 minutu, Naisa ostaje sa igračicom manje u polju, ali ni to nije pomoglo turskom timu da postigne pogodak, pa su ubrzo i same ostale bez jednog igrača u polju. Poslednji napad, od 30 sekundi sa igračicom manje imao je Uškudar, ali sjajna Dragica Tatalović brani „zicer“ Amorim i Naisa se plasirala u četvrtfinale!

ŽRK NAISA – UŠKUDAR BSK 16:19 (8:13)
Gledalaca: 2000
NAISA: Jovanović 3 odbrane, Tatalović 14 odbrana, Tasić 3, Rogan 3, Koperec 3, Tošković 1, Stojiljković 3/2, Ćosić 3.
Sedmerci: 3/1. Isključenja: 4 minuta.
UŠKUDAR: Capar 13 odbrana+sedmerac, Colak 3, Tankaskaya 6, Calis 1, Yilmaz Y. 5/1, Carbune 3, Amorim 2/2.
Sedmerci: 2/2. Isključenja: 6 minuta.

DUNJA TASIĆ, levi bek
„Ne znam stvarno šta bih rekla, još uvek sam pod utiskom ovog uspeha. Prvo poluvreme nismo odigrali baš kako treba, ali u drugom poluvremenu smo dale svoj maksimum i uspele da izborimo plasman dalje. Hvala publici što nas je podržavala tokom utakmice, atmosfera je bila fantastična i nadam se da će i dalje dolaziti u ovolikom broju“.

DRAGICA TATALOVIĆ, golman
„Nemam šta da kažem, kraj sve govori. Ušli smo u samu utakmicu sa nekom malom dozom niti treme, niti smo potcenjivale protivnika, jednostavno mala doza opreza. Međutim, drugo poluvreme smo se vratile u igru i dale svoj maksimum i to nam je pomoglo da prođemo u dalje takmičenje“.