Nemačka - Španija, drugo polufinale! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Nemačka – Španija, drugo polufinale!

Nemačka – Španija, drugo polufinale!

Španija je apsolutna senzacija Evropskog prvenstva. Danas nisu propustile svoju šansu u meču sa Mađarskom i upornom igrom preokrenule su rezultat u drugom poluvremenu i zabeležile pobedu 23-21 koja im je donela najbolji rezultat na evropskim prvenstvima – plasman u polufinale. Tri pobede, dva remija i samo jedan poraz su njihov bilans do sada, tako da niko ne može reći da su nezasluženo tu gde jesu. Ma šta da urade, već su dobile – one pišu istoriju španskog rukometa. Rumunija nije izdržala preveliki teret i poklekla je pred Norveškom u porazu 31-37. Umesto očekivane borbe za medalje sada će igrati „samo" za peto mesto.

Ukrajinke su danas potpuno zasluženo pobedile Dankinje 30-25(18-12). Danska je vodila samo u prvih nekoliko minuta, ali od kada je Vergeljuk donela Ukrajini prvu prednost kod 5-4, rezultat je konstantno bio na njihovoj strani. Skov je predvodila Dansku sa 6 golova, dok su na drugoj strani Managarova i Sejenko postigle takođe po 6 pogodaka.