Nemice bez medalje, Ruskinjama bronza! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Nemice bez medalje, Ruskinjama bronza!

Nemice bez medalje, Ruskinjama bronza!

Rusija je ponovila uspeh sa Evropskog prvenstva u Rumuniji(2000) i osvojila bronzanu medalju pošto je apsolutno zasluženo pobedila Nemačku 24-21(17-11), a Nemačka je drugi put uzastopno izgubila meč za treće mesto na kontinentalnim šampionatima(4.mesto i u Švedskoj 2006). Od prvog vođstva Ruskinja 6-5(8 minut) Nemice više nisu došle u priliku da ugroze vođstvo Poltorackaje i drugarica. Bez ubedljivo najbolje igračice, Jurak koja je propustila ovaj meč zbog povrede, Nemice nisu bile isti tim koji je u glavnoj rundi pobedio Rusiju 27-22.

Posle uvodnih pet minuta i vođstva Nemačke  3-5, Rusija je, ispostavilo je prelomila meč u prvom poluvremenu. Do prve osetne prednosti +3, Rusija je stigla u 10 minutu(8-5). Tajm aut selektora Nemica, Emriha samo je privremeno doneo rezultat(9-8), ali tada nastupaju Levina, Petrova i Poltorackaja koja je bila neumoljiva sa linije sedam metara i diktirala tempo svojih saigračica u napadu. Od 16. do 25 minuta svetske šampionke serijom 8-0 stižu do prednosti 17-8 i to je bilo ključno za nastavak. Melbek je na drugoj strani preuzela odgovornost i bila strelac više od polovine golova Nemačke na poluvremenu(6 od 11). Nedovoljno za bolji rezultat, ali da Woltering nije odbranila 6 lopti u poslednjih 10 minuta prvog dela, Ruskinje bi na odmor otišle i sa većom zalihom.

Ispostavilo se da im je i ova bila dovoljna jer su je u drugom delu bez preteranog forsiranja i sačuvale. Sedojkina je dala doprinos sa 8 odbrana(ukupno 14), dok je Nemica Woltering u drugom delu imala odbranu više uz odličan procenat(63%). Melbek je stala u drugom delu, Loerper i Neukamp su se probudile i počele da pogađaju dok se nekada najbolja igračica sveta, Krause nije upisala u strelce na ovom meču. Polenova i Poltorackaja su na drugoj strani držale ravnotežu. U finišu su Ruskinje, doduše neuspešno pokušale da egzibicijama privedu meč kraju što su Nemice iskoristile i sa 3 gola u poslednja dva minuta ublažile poraz  na pristojnih -3(24-21).