NEVEROVATNA HENI za muk u Herningu i istoriju! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet NEVEROVATNA HENI za muk u Herningu i istoriju!

NEVEROVATNA HENI za muk u Herningu i istoriju!

Kakav rukomet! Kakva propaganda najlepšeg sporta na svetu viđena u Herningu, gde je 12.500 Danaca stalo u trenutku poslednjeg gola fenomenalne Heni Rajstad tri sekunde pre kraja za pobedu Norveške i plasman u finale Svetskog prvenstva 2023! Norvežanke su još jednom pokazale da su čudo koje se ne viđa ni u svakoj eri, ni u svakom sportu. Na kraju posle 70 minuta borbe, slavile su izabranice selektora Torira Hergeirsona 29:28 (24:24 – 9:14).

Odlično je počela domaća selekcija, odbrana je bila vrhunska, kontra Norvežanki osujećena, a na golu je pravila razliku Altea Reinhart. Na odmor se otišlo sa +5, ali je u nastavku proradila norveška mašina predvođena neverovatnim levim bekom Rajstad, koja je donela prvo izjednačenje u 58. minutu na 22:22.

Otišlo se u produžetke golom Kristine Jorgensen koja je spasila Dansku poraza sa linije sedam metara dve sekunde pre kraja 24:24.

Produžetak je doneo čak pet golova Heni Rajstad koja je meč završila sa 15 golova. Poslednji skok-šut za pobedu ostaće u analima svetskog rukometa.

Ko je gledao meč nikakav komentar mu nije potreban. Ko nije, neka pogleda obavezno.

Danska – Norveška 28-29 (14-9)

Danska : Kristina Jørgensen 7, Anne Mette Hansen 5, Louise Katharina Burgaard 4, Kathrine Brothmann Heindahl 4, Emma Cecilie Uhrskov Friis 3, Mie Enggrob Højlund 3, Rikke Iversen 1, Line Haugsted 1.

Norveška : Henny Ella Reistad 15, Stine Bredal Oftedal 5, Nora Mørk 3, Camilla Herrem 2, Thale Rushfeldt Deila 1, Stine Ruscetta Skogrand 1, Sanna Charlotte Solberg-Isaksen 1, Maren Nyland Aardahl 1.