Norvežanke počistile i Dankinje! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Norvežanke počistile i Dankinje!

Norvežanke počistile i Dankinje!

Nada Dankinja da posle dugo vremena mogu pobediti Norvežanke trajala je pola sata. Sve posle toga trudiće se da zaborave jer su na kraju pretrpele visok poraz rezultatom 31-19.Da budemo precizni, Dankinje su 25 minuta bile u igri, došle do velikih +5(12-7), ali onda je Brevik na tajm autu probudila svoje rukometašice. Do poluvremena su Riegelhuth i drugarice postigle tri gola i smanjile minus da bi u nastavku zatrpale gol Dankinja. Uspele su da postignu 21, a prime samo 7 golova. To može samo Norveška.

Pedersen je sjajno čuvala mrežu, a Riegelhuth, Noestvold, Lunde i Breivang kao da su se takmičile ko će dati lepši gol Dankinjama praveći seriju 8-0. Bilo 18-12 kada je Kviesgaard postigla prvi gol za Dansku u drugom poluvremenu. Prekasno. Norveška je već imala bodove u džepu koji joj trasiraju put ka polufinalu.