Oltchim naneo prvi poraz Budućnosti u Ligi šampiona - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Oltchim naneo prvi poraz Budućnosti u Ligi šampiona

Oltchim naneo prvi poraz Budućnosti u Ligi šampiona

Uspešan debi na klupi Oltchima imala je Anja Andersen. Do sada neporažena Budućnost u Ligi šampiona, ostavila je oba boda na gostovanju u Valčei posle tesnog poraza 21-20(13-12). Prva figura meča bila je reprezentativni čuvar mreže Oltchima, Talida Tolnai koja je skupila 22 odbrane, od čega su najznačajnije bile one u finišu meča kada je nalete Budućnosti bilo nemoguće kontrolisati ni agresivnom odbranom. Što se tiče strelaca, najraspoloženija je bila Elisei sa 8 golova, dok je veliku podršku imala u turskoj internacionalki Ozel(5 golova). U ekipi Budućnosti zapaženu rolu imala je Jovanović koja je posle niza izjednačenja, sredinom drugog poluvremena donela svojoj ekipi prvu prednost od dva gola(47.minut, 17-15), ali podgorički tim ipak nije uspeo da zadrži do kraja.

Oltchim – Budućnost 21:20 (13:12)

Oltchim: Pislaru, Tolnai (22 odbrane), Pidpalova 2, Kurea 3, Nekita, Neagu, Luka, Ardean-Elisei 8 (3), Farkau 1, Fiera 1, Beše, Manea 1, Gajger, Ozel 5.

Budućnost: M. Vukčević, Knezović (9 odbrana), Miljanić, Radičedić 1, Đokić 3, Jovanović 5 (1), A. Bulatović, Pecevska, Kindl, Popović 4, Marković, K. Bulatović 5, Mehmedović, Knežević 2.

U preostala dva meča glavne runde, Đer je na gostovanju u Volgogradu pobedio oslabljeni Dinamo 26-24, dok je Larvik identičnim rezultatom, mada teže nego što se očekivalo, slavio na gostovanju u Lajpcigu. U meču koji je otvorio glavnu rundu, Krim je u petak u Ljubljani savladao Itxako.