Oltčim nadvisio Đer! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Oltčim nadvisio Đer!

Oltčim nadvisio Đer!

U Grupi C , treće runde ženske Lige Šampiona , rukometašice Olčima uspele su da pobede neugodnu ekipu Đera rezultatom 26:22 (13:13) i tako zasele na čelo tabele sa 6 bodova , dok Đer ima 2 boda . Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Neagu sa 7 golova , a kod poraženih Amorim sa takođe 7 golova .

Početak susreta je u potpunosti pripao domaćem sastavu . Predvođene sjajnim odbrana golmana Ungreanu , Rumunke su povele sa 4:1 . Đer je svoj prvi pogodak postigao u petom minutu i to pogotkom Verten iz penala . Ipak , kako je meč odmicao , Mađarice su konsolidovale svoju igru , Amorim je pogađala sa devet metara i prednost Olčima je polako počela da se topi . Proradili su i bekovi i krila Đera , pa je ubrzo rezultat došao u egal, 8:8 . Borbenijom odbranom i koncentrisanijim napadom , Đer uspeva prvi put da dođe do rezultatske prednosti , koja je u momentima bila i do dva gola prednosti (13:11 , 29 minut) . Ipak su Rumunke smogle snage i uspele da do kraja prvog poluvremena postignu dva pogotka , preko Majer i Stanke , i odu na odmor sa nerešenim rezultatom od 13:13 .

I početak drugog poluvremena ličio je na početak utakmice . Neagu i drugarice dolaze opet do svoje prepoznatljive napadačke igre i ponovo donose prednost svom timu. Amorim je koliko-toliko uspevala da drži svoju ekipu blizu Olčima , ali ipak je duo Ungreanu na golu i Neagu na beku , pravio velike probleme Mađaricama . U tom trenutku je proradila i Tomori, i Đeru donela novo izjednačenje 20:20 u 48 minutu. Međutim , novu seriju golova prave domaće igračice i opet stiču tri gola prednosti . Preveliki broj tehničkih grešaka , nešto slabiji napad doveli su do toga da Olčim privede meč kraju bez većih poteškoća i trijumfuje rezultatom 26:22 .

OLTČIM VALČEA – ĐER AUDI ETO 26:22 (13:13)

Hala : Ramnicu Valcea . Gledalaca : 1500 .

OLČIM : Ungreanu 14 odbrana , Tolnai 1 sedmerac , Neagu 7 , Majer 4/2 , Manea 2 , Puskaru 4 , Stanka 2 , Vadineanu 2/2 , Nečita 2 , Lekusanu 3/2 .

Sedmerci : 8/6 .  Isključenja : 2 minuta .

ĐER : Palinger 10 odbrana , Oguntozyte 1 sedmerac , Amorim 7 , Verten 4/1 , Hornjak 2 , Kovačič 4/3 , Bradeanu 1 , Tomori 2 , Majer 1 , Spiridon 1 .

Sedmerci : 6/4 .  Isključenja : 8 minuta .