Utakmicom između domaćina i Argentine (20.30), u sredu počinje 25. Svetsko prvenstvo za dame u Španiji, koje će trajati do 19. decembra.
Mečevi će se igrati u šest gradova – Barseloni, Taragonu, Badaloni, Ljeidi, Granoljersu i Kasteljonu. Titulu brane Holanđanke, koje su u uzbudljivom finalu pre dve godine savladale Špankinje.
Po tri ekipe iz svake grupe nastaviće takmičenje u drugom krugu.
Evo sastava grupa, odnosno satnice i rasporeda utakmica prve faze:
GRUPA A
Francuska
Crna Gora
Angola
Slovenija
3. decembar
18.00 Francuska-Angola
20.30 Crna Gora-Slovenija
5.decembar
18.00 Slovenija-Francuska
20.30 Crna Gora-Angola
7. decembar
18.00 Angola-Slovenija
20.30 Crna Gora-Francuska
GRUPA B
Poljska
Srbija
Kamerun
Rusija
3.decembar
18.00 Rusija-Kamerun
20.30 Srbija-Poljska
5.decembar
18.00 Rusija-Poljska
20.30 Srbija-Kamerun
7.decembar
18.00 Kamerun-Poljska
20.30 Rusija-Srbija
GRUPA C
Norveška
Rumunija
Kazahstan
Iran
3. decembar
18.00 Rumunija-Iran
20.30 Norveška-Kazahstan
5. decembar
18.00 Rumunija-Kazahstan
20.30 Iran – Norveška
7.decembar
18.00 Kazahstan-Iran
20.30 Rumunija-Norveška
GRUPA D
Švedska
Holandija
Uzbekistan
Porto Riko
- decembar
18.00 Holandija-Porto Riko
20.30 Švedska – Uzbekistan
- decembar
18.00 Švedska-Porto Riko
20.30 Holandija-Uzbekistan
- decembar
18.00 Porto Riko – Uzbekistan
20.30 Švedska-Holandija
GRUPA E
Nemačka
Mađarska
Češka
Slovačka
2. decembar
18.00 Nemačka-Češka
20.30 Mađarska-Slovačka
4. decembar
18.00 Slovačka-Nemačka
20.30 Mađarska-Češka
6. decembar
18.00 Češka-Slovačka
20.30 Mađarska-Nemačka
GRUPA F
Danska
Koreja
Tunis
Kongo
2. decembar
18.00 Koreja-Kongo
20.30 Danska-Tunis
4. decembar
18.00 Koreja-Tunis
20.30 Danska-Kongo
6. decembar
18.00 Tunis-Kongo
20.30 Danska-Koreja
GRUPA G
Hrvatska
Brazil
Japan
Paragvaj
2. decembar
18.00 Hrvatska-Brazil
20.30 Japan-Paragvaj
4. decembar
18.00 Paragvaj-Hrvatska
20.30 Japan-Brazil
6. decembar
18.00 Brazil-Paragvaj
20.30 Hrvatska-Japan
GRUPA H
Austrija
Španija
Argentina
Kina
1.decembar
20.30 Španija-Argenita
2. decembar
18.00 Austrija-Kina
4. decembar
18.00 Austrija-Argentina
20.30 Španija-Kina
6. decembar
18.00 Argentina-Kina
20.30 Španija-Austrija