Nakon završetka svih utakmica preliminarne grupne faze na 25. Svetskom šampionatu u Španiji, poznati su svi parovi i satnica mečeva naredne faze takmičenja.
Svaki od četiri španska grada – Kasteljon, Lirija, Torevijeha i Granoljers ugostio je po dve grupe preliminarne faze takmičenja. Shodno rezultatima i plasmanu, po tri najuspešnije ekipe iz svake pojedinačne grupe oformile su nove četiri grupe od po šest reprezentacija i to po principu ukrštanja A-B, C-D, E-F, G-H. Četvrtoplasirane ekipe iz svih osam grupa odigraće Prezident kup.
U drugoj fazi Granoljers će biti domaćin takmičenja za dve novoformirmirane grupe – Grupe 1 koju čine tri prvoplasirane ekipe iz grupa A i B, odnosno Grupe 3 sastavljene od timova iz grupa E i F. U Torevijehi će igrati Grupa 4 sastavljena od ekipa iz grupe G i H, a Kasteljon će ugostiti reprezentacije Grupe 2 sastavljene od preliminarnih grupa C i D. U Liriji će biti odigran Prezident kup – takmičenje četvrtoplasiranih ekipa iz svih osam grupa.
Ekipe u Glavnu rundu prenose samo bodove koje su ostvarile u utakmicama sa ekipama koje su obezbedile plasman u drugu fazu takmičenja, te se rivali iz preliminarnih grupa neće ponovo sastajati, već će svaka ekipa igrati sa tri protivnika iz grupe sa kojom se ukršta.
Rukometašice Srbije sledeću utakmicu igraju u četvrtak, 9. decembra od 18:00 časova protiv Crne Gore. Meč sa Francuskom je na programu u subotu, 11. decembra od 18:00 časova, dok se sa Slovenijom naša selekcija sastaje u ponedeljak, 13. decembra takođe od 18:00 časova.
GLAVNA RUNDA
GRUPA 1 – GRANOLjERS
ČETVRTAK, 9. DECEMBAR
15:30 Rusija – Slovenija
18:00 Crna Gora – Srbija
20:30 Francuska – Poljska
SUBOTA, 11. DECEMBAR
15:30 Crna Gora – Rusija
18:00 Srbija – Francuska
20:30 Srbija – Poljska
PONEDELjAK, 13. DECEMBAR
15:30 Poljska – Crna Gora
18:00 Srbija – Slovenija
20:30 Rusija – Francuska
GRUPA 2 – KASTELjON
ČETVRTAK, 9. DECEMBAR
15:30 Holandija – Rumunija
18:00 Norveška – Portoriko
20:30 Kazahstan – Švedska
SUBOTA, 11. DECEMBAR
15:30 Rumunija – Portoriko
18:00 Kazahstan – Holandija
20:30 Švedska – Norveška
PONEDELjAK, 13. DECEMBAR
15:30 Portoriko – Kazahstan
18:00 Švedska – Rumunija
20:30 Holandija – Norveška
GRUPA 3 – GRANOLjERS
SREDA, 8. DECEMBAR
15:30 Češka – Koreja
18:00 Nemačka – Kongo
20:30 Danska – Mađarska
PETAK, 10. DECEMBAR
15:30 Koreja – Nemačka
18:00 Mađarska – Kongo
20:30 Češka – Danska
NEDELjA, 12. DECEMBAR
15:30 Kongo – Češka
18:00 Koreja – Mađarska
20:30 Danska – Nemačka
GRUPA 4 – TOREVIJEHA
SREDA, 8. DECEMBAR
15:30 Hrvatska – Argentina
18:00 Brazil – Austrija
20:30 Španija – Japan
PETAK, 10. DECEMBAR
15:30 Argentina – Brazil
18:00 Japan – Austrija
20:30 Hrvatska – Španija
NEDELjA, 12. DECEMBAR
15:30 Argentina – Japan
18:00 Austrija – Hrvatska
20:30 Španija – Brazil
PREZIDENT KUP
GRUPA 1 – LIRIJA
ČETVRTAK, 9. DECEMBAR
15:00 Angola – Kamerun
17:30 Iran – Uzbekistan
SUBOTA, 11. DECEMBAR
15:00 Angola – Iran
17:30 Kamerun – Uzbekistan
PONEDELjAK, 13. DECEMBAR
15:00 Uzbekistan – Angola
17:30 Kamerun – Iran
GRUPA 2 – LIRIJA
SREDA, 8. DECEMBAR
15:00 Slovačka – Tunis
17:30 Paragvaj – Kina
PETAK, 10. DECEMBAR
15:00 Slovačka – Paragvaj
17:30 Tunis – Kina
NEDELjA, 12. DECEMBAR
15:00 Kina – Slovačka
17:30 Tunis – Paragvaj