PODVIG: Krimovke osvojile bod u Mecu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet PODVIG: Krimovke osvojile bod u Mecu!

PODVIG: Krimovke osvojile bod u Mecu!

Zahvaljujući spektakularnoj intervenciji Jovane Risović u poslednjim trenucima utakmice, rukometašice Krim Merkatora napravile su iznenađenje u zaostaloj utakmici 11. kola DELO EHF Lige šampiona, osvojivši bod na gostovanju Mecu, 27:27 (17:15).

Slovenački šampion osvojio je osmi poen u grupi B, veoma važan u borbi za plasman u nok-aut fazu. Francuskinje su ostale druge, iza Đera a ispred Vipersa.

Uprkos ranom zaostatku od 5:1, Krimovke su se ravnopravno nosile sa favoritom, do odlaska na odmor smanjile na minus dva, da bi u drugom poluvremenu uspele i da preokrenu. U poslednjih deset minuta ušle su sa prednošču 22:24.

Vodile su do samog finiša (24:25, 25:26, 26:27), ali je odbrana Ivane Kapitanović dala domaćinu priliku da u poslednjem napadu dođu do celog plena.

Ipak, Jovana Risović je to sprečila maestralnom intervencijom, iako je Kanor imala čist zicer. Srpkinja je meč završila sa 12 intervencija, tri više od Ivane Kapitanović na drugoj strani.

MEC-KRIM 27:27 (17:15).

Mec: Almeida de Paula 4, Bouquet 1, Mičijević 1, N’gouan 2, Nocandy 2, Horaček 2, Kapitanović, Bont 2, Kanor O. 1, Burgaard 5, Kanor L. 1, Jacques 3, Bouktit 2, Cardoso de Castro 1, Sako.
Krim Mercator: Radosavljević, Stanko 5, Sercien Ugolin 2, Pineau 2, Žabjek, van Kreij 4, Arenhart, Klemenčič, Ljepoja 4, Varagić 2, Ngombele, Gomilar Zickero 1, Krpež Šlezak 5, Risović, Lekić, Svetik 2.
Sedmerci: Mec 4 (1), Krim Mercator 3 (3)
Isključenja: Mec 4 minuta, Krim Mercator 4 minuta