Poraz Nemica, pobeda Hrvatica! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Poraz Nemica, pobeda Hrvatica!

Poraz Nemica, pobeda Hrvatica!

Širom Evrope igraju se pripremni turniri za Evropsko prvenstvo u Makedoniji. Mađarska, Rumunija, Norveška i Francuska su domaćini turnira koji su prvenstvo u malom, pošto učešće na turnirima od učesnica EP-a nisu uzele samo Srbija i Belorusija. Reprezentativke Hrvatske startovale su pobedom na Panon Kupu u Mađarskoj. U direktnom sučeljavanju protivnica na EP u Makedoniji, Hrvatice su bile ubedljive protiv Makedonki rezultatom 37-27, mada su na poluvremenu imale samo gol prednosti(17-16). Na Kupu Karpata u Rumuniji, Nemačka je zabeležila poraz od Ukrajine 31-30, mada je na poluvremenu imala +3(15-12). Krause je bila najefikasnija sa 8 golova, Jurak je postigla 5.

HRVATSKA – MAKEDONIJA 37:27 (17:16)

HRVATSKA: Knezović, Jelčić, Tatari 6, Kožnjak, Golubić 4, Ambroš, Gaće, Arslanagić 5, Pušić 2, Pavić 2, Horvat 3, Penezić 12, Franić, Lovrić 1, Zebić, Čop- Andesilić 1, Petković 1.

MAKEDONIJA: Naumovska, Mecevska, Gočevska 2, Đorđevska 2, Mladenovska 4, Trenovska, Todorovska 1, Portjanko 7, Crvenkoska, Pecevska 4, Bajramovska, Kresoja 3, Ilkova 1, Noveska 3.