Prvi trofej: Zvezda slavi Kup Srbije za dame - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Prvi trofej: Zvezda slavi Kup Srbije za dame

Prvi trofej: Zvezda slavi Kup Srbije za dame

Rukometašice Crvene zvezde slave prvi trofej u klupskoj istoriji. U super uzbudljivom finalu nacionalnog Kupa, savladale su Železničar u Inđiji nakon boljeg izvođenja sedmeraca – 32:30 (28:28 posle 70, a 26:26 posle 60 minuta).

Za najbolju igračicu finalnog meča proglašena je srpska reprezentativka i najbolja srpska rukometašica u izboru RSS-a za 2023. godinu, levo krilo Aleksandra Stamenić. Ona je na pola minuta pre kraja drugog poluvremena realizovala sedmerac za izjednačenje .

Imao je tim Vlade Šimičića poslednji napad za trofej, prvi Kup u istoriji, a drugi trofej posle titule državnog šampiona 2022. godine, ali ga nije iskoristio.

Drama je viđena i u produžecima -crveno-bele su imale napad za pobedu, ali posle izgubljene lopte, Železničar se spetljao u kontri i propustio svoju priliku.

Milica Rančić je postigla gol na isteku produžetka i delovalo je da je Zvezda pobedila. Sudije su podigle ruku, pokazale da je regularan. Ipak, brzo je poništen posle intervencije delegata jer je vreme isteklo. U penal-ruletu, bolje su bile izabranice Saše Boškovićaza veliko slavlje pred oko 1.000 navijača u Inđiji.

Sa linije od sedam metara precizne su bile Tabak i Kovačić za Železničar, a za Crvenu zvezdu MajkićGarovićGlušica i Veličković (gol za trofej). Čuvar mreže tima iz Inđije Vasiljković je odbranila šut Stamenićevoj, dok je Ana Kačarević zaustavila domaće igračice Jovanovićevu i Pakšu.

Inđija – Dvorana: Sportski centar. Sudije: Crnjanski i Alimpić. Sedmerci: Železničar 14 (10), Crvena zvezda 15 (11). Isključenja: Železničar 14, Crvena zvezda 10 minuta.

ŽELEZNIČAR: Čavrić, Vujinović 1, Novaković, Obrenović 11 (8), Tabak 6 (1), Avramović, Todorović, Lovrić 1, Kovačić 1, Kocić 6, Otašević, Činku, Jovanović, Bakša 2, Agbaba 2, Vasiljković.

CRVENA ZVEZDA: Živković, Stamenić 8 (3), Majkić 3 (1), Savić, Ristić, Aćimović, Glušica 4 (3), Andrić, Stamenković, Simić 1, Kačarević, Veličković 4 (1), Mančić 1, Rančić 2, Garović 9 (2).