Sjajan derbi u Šapcu: Remi Metaloplastike i Vojvodine - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija Sjajan derbi u Šapcu: Remi Metaloplastike i Vojvodine

Sjajan derbi u Šapcu: Remi Metaloplastike i Vojvodine

Jeste Metaloplastika prekinula Vošin niz od 16 uzastopnih pobeda u domaćem takmičenju, ostvarila lep uspeh osvajanjem boda 29:29 (17:13), ali ima za čim da žali.

Na krilima fenomenalnog Darka Arsića (17 odbrana, od toga četiri sedmerca), domaći su imali plus četiri na velikom odmoru, a potom i priliku da u poslednjem napadu osvoje čitav plen. Međutim, Milenković je oteo loptu Domagoju Aliloviću. Vremena za kontru nije bilo.

Vojvodina je tako ostala jako blizu pol pozicije pred plej-of, koju bi verovatno imala i u slučaju minimalnog poraza, zbog pobede 27:23 na Slanoj bari u prvom delu sezone.

Blistao je Arsić u prvom poluvremenu, a odličan desni bek Brajović, uz sigurnog penaldžiju Matiju Dodića. Međutim, kao puno puta do sada, Vojvodina je čvrsto stegla odbranu u drugom poluvremenu. Već u 36. minutu, Rogan je doneo izjednačenje na 18:18.

Do kraja meča igralo se gol za gol, niko nije uspeo da se odvoji na plus dva. Đorđić je pogađao za 28:27 i 29:28 Vojvodine, ali je Alilović izjednačio na minut do kraja. Arsić je odbranio posednji pokušaj Đorđiću, ali njegovi saigrači nisu uspeli da to valorizuju pred suprotivnim golom.

Najefikasniji kod domaćina bili su Brajović sa sedam golova (šest u prvom poluvremenu) i Dodić sa isto toliko (5/5 sa sedmerca). Šest golova dao je Domagoj Alilović.

Kod gostiju, Đorđić prvi strelac sa šest pogodaka, jednim više od Puhovskog i Rađenovića. Četiri je dao Luka Rogan. Trnavac je sakupio šest odbrana, a Lučin dve. Rojević ponovo na raspolaganju nije imao Dodića, Milića, Vorkapića, Vukovljaka i Aziza, koji je dan pred meč obnovio povredu. Očekuje se da u nastavku šampionata na raspolaganju bude Jovica Nikolić, povratnik iz Veclara i rekovalescent posle povrede koja ga je od terena odvojila deset meseci.

Aktuelni šampion ima mnogo lakši raspored do kraja regularnog dela takmičenja.  Drugoplasirana Metaloplastika gostuje večitim rivalima i Dinamu.