Rusija bolja od Hrvatske! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Rusija bolja od Hrvatske!

Rusija bolja od Hrvatske!

Hrvatska nije uspela da napravi priželjkivano iznenadjenje i izbori povoljan rezultat u meču sa Rusijom u prvom kolu druge faze. Poražene su rezultatom 30:25(16:10). Susret je odbranama otvorila Sidorova na golu svetskih prvakinja, a već posle 10 minuta igre Ruskinje su imale +5 kod rezultata 7:2 i upravo razlika od 4-5 golova je obeležila prvi deo igre. Mnogo problema u napadu Hrvatske, teško su se pronalazile i još teže prolazile kroz visoku i jaku odbranu Ruskinja. U odbrani nije bilo rešenja za šuteve sa spoljnih pozicija Polenove, Andrjušine, Postnove i Bliznove, dok su krila Turej i Vzakhireva odlično koristila svoju brzinu. Univerzalna Turej je ovaj meč igrala na desnom krilu, dok je Suslina u drugom poluvremenu pokazala zašto je medju najboljim golmanima prvenstva. U hrvatskom timu istakle su se Starček, Pušić, Milanović, kao i golman Jelčić u drugom poluvremenu. Hrvatske igračice na ovom susretu nisu imale prilike ni da dodju do izjednačenja, najbliže što su prišle je bilo -2, kod rezultata 16:18 i 25:27, ali nisu imale ni snage pa ni kvaliteta za korak dalje. Drugo poluvreme su odigrale mnogo bolje,angažovanije,efikasnije, ali minus iz prvog dela nisu mogle da neutrališu. Trefilovu kvalitet ruskih igračica dopusta da puno kombuje i odmara najbolje rukometašice za naredne susrete, a koliko je bio siguran u pobedu svoje ekipe (nijednog trenutka i nije došla u pitanje), govori podatak da recimo Poltoratskaja oupšte nije ni bila u sastavu za ovaj meč.

Hrvatska: Grubišić(3 odbrane), Tatari, Golubić, Milanović 4, Starček 3, Gaće 1, Pušić 3, Jelčić(9 odbrana), Palčić 3, Horvat, Pasičnik 4, Penezić 2, Lovrić 3, Zebić 2.

Rusija: Suslina(10 odbrana), Vyakhireva 4, Romenskaja, Postnova 4, Kareeva 3, Andrjušina 4, Uskova 2, Polenova 4, Turej 4, Šipilova, Sidorova(7 odbrana), Dmitrieva, Muravjeva 2, Bliznova 3.