Rutinski poraz Budućnosti na gostovanju Ferencvarošu - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Rutinski poraz Budućnosti na gostovanju Ferencvarošu

Rutinski poraz Budućnosti na gostovanju Ferencvarošu

Rukometašice Budućnosti Bemax poražene su u Erdu od ekipe FTC-a 26:22 (18:11) u utakmici devetog kola grupe A DELO EHF Lige šampiona.

To je osmi poraz izabranica Bojane Popović u elitnom takmičenju, u kojem su jedinu dosadašnju pobedu upisale u prošlom kolu protiv vicešampiona Evrope, francuskog Bresta.

Ne može se reći da je crnogorski šampion razočarao u prvom ispitu u 2022. godini, pošto je na ovo gostovanje doputao u značajno oslabljenom sastavu, ez pivota Tatjane Brnović i Nikoline Vukčević, koje imaju koronavirus, te povređenih Valerije Maslove i Katarine Džaferović.

Uprkos dobrom otporu većim delom meča, pad u finišu prvog poluvremena skupo je koštao gostujući tim. Ferencvaroš je na odmor otišao sa velikih plus sedam, a to je bilo nemoguće preokrenuti.

U nastavku, ekipa iz mađarske je rutinski čuvala prednost, da bi Budućnost u samoj završnici uspela da ublaži poraz, zahvaljujući raspoloženoj Armel Atingre među stativama.

FERENCVAROŠ – BUDUĆNOST BEMAX 26:22 (18:11)

Erd – „Erd arena”. Gledalaca: 2.000. Sudije: Backović i Palačković (Slovenija). Sedmerci: Ferencvaroš 4 (2), Budućnost Bemax 6 (4). Isključenja: Ferencvaroš 6, Budućnost Bemax 10 minuta.

Ferencvaroš: Janurik, BIRO (osam odbrana i dva sedmerca), Sučanski 3, KIŠFALUDI, Haršfalvi 2, KOVAČ 4, BELK 8, MARTON 1, Tot, KLUJBER 5 (2), Ferenči, Seleši-Začik 1, GRBIĆ 2.

Budućnost Bemax: Atingre (11 odbrana), BABOVIĆ, J. Kadović (odbrana i dva sedmerca), Mitrović, Vukčević 3 (2), PLETIKOSIĆ 3, Zrnić, Popović 2, Marsenić 1, Ražnatović, BULATOVIĆ 6, N. KADOVIĆ, PAVIĆEVIĆ 5 (2), KEPIĆ 2.