Raspucani Danci potopili komšije, Rasmus Lauge ponovo pleše! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Raspucani Danci potopili komšije, Rasmus Lauge ponovo pleše!

Raspucani Danci potopili komšije, Rasmus Lauge ponovo pleše!

Pred svako veliko takmičenje u prethodnih nekoliko godina, Danska i Norveška odigraju jednu ili dve pripremne utakmice. Dve selekcije trebalo je najpre da odmere snage u sredu, ali su Norvežani u poslednji čas otkazali taj meč iz bojazni da se ne zaraze koronavirusom, iako je kod Danaca samo Janik Gren bio pozitivan.

Najblaže rečeno, svetski šampion tu odluku najljućeg rivala nije shvatio kao prijateljski čin, što je bio motiv više da u subotu u Hilerudu odigra još bolje i potuče Norvežane 35:25 (21:15).

Izabranici Nikolaja Jakobsena odigrali su fenomenalno u oba pravca, i slavili dvocifrenom razlikom uprkos činjenici da su tokom drugog poluvremena imali period od čak 10 minuta bez postignutog gola.

Više od rezultata i igre, danskog selektora može radovati povratak Rasmusa Laugea, koji se, po onome što se moglo videti, već vratio na zavidan nivo forme iako je jako dugo odsustvovao sa terena. Niklas Landin je bio u elementu sa 13 odbrana, a Magnus Saugstrup najefikasniji sa 13 pogodaka.

Podsetimo, Danci igraju u grupi sa tri balkanska rivala, Crnom Gorom, Slovenijom i Makedonijom.