Šampionke Danske pale u Morači - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Šampionke Danske pale u Morači

Šampionke Danske pale u Morači

Budućnost je položila najteži ispit u oktobarskom roku. Posle velike i bezpoštedne borbe, u Podgorici su pale šampionke Danske, 28-25(11-11). Midtjiland je bolje otvorio, brzo otišao na +3(3-6; 5-8; 7-10), da bi u finišu poluvremena na isteku 30-tog minuta Miljanić pogodila za izjednačenje i probudila uspavanu publiku u "Morači". Drugo poluvreme donelo je još veću neizvesnost i igru gol za gol do same završnice u kojoj je Bulatović devetim golom zapečatila sudbinu Dankinja u čijim redovima su blistala krila, Troelsen i Kvisgard. Za razliku od danskih šampionki čiju je mrežu dosta dobro čuvala Englert, Budućnost  nije imala uobičajenu pomoć golmanki, ali ovaj put to nije bilo presudno za ishod meča.

Budućnost – FCM 28:25 (11:11)

Podgorica – Dvorana "Morača". Gledalaca: 4.000. Sudije: Baranovski i Lemanovič (Poljska). Sedmerci: Budućnost 4 (1), Midtjiland 6 (5). Isključenja: Budućnost 8, Midtjiland 10 minuta.

Budućnost: Voltering, Barjaktarović, Vukčević, Miljanić 3, Đokić 2, Radović 2, A. Bulatović 1 (1), Savić, Jovetić 1, Popović 3, Cakalije, K. Bulatović 9, Cvijić 1, Mehmedović 3, Števin, Knežević 3.

FCM: Odegard, Englert, Broger 3, Svalastog 1, Kvisgard 7, Torstenson, Biltoft, Torsgard 1, Jorgensen 1, S. Voler, F. Voler, Troelsen 9 (5), Sorensen, Jensen, Grot 3.