SKANDAL NA EP JUNIORKI: Poništena pobeda Hrvatske nad Austrijom! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet SKANDAL NA EP JUNIORKI: Poništena pobeda Hrvatske nad Austrijom!

SKANDAL NA EP JUNIORKI: Poništena pobeda Hrvatske nad Austrijom!

Nakon završetka utakmice prvog kola Evropskog prvenstva za juniorke između Hrvatske i Austrije u Sloveniji,  austrijski rukometni savez je uputio protest Evropskoj rukometnoj federaciji (EHF-u). Hrvatice su pobedile golom Mije Brkić u poslednjim trenucijma, međutim…

Ispostavilo se da je upravo Mia Brkić igrala sa tri isključenja, odnosno da su sudije propustile da joj pokažu crveni karton nakon trećeg! Nakon pregleda video-snimka utakmice, Disciplinska komisija EHF-a je utvrdila da je Mia Brkić dobila tri isključenja u sledećim minutama: 18:38, 32:07, 47:56. EHF je doneo zaključak da se poništava konačan rezultat utakmice i da će se završnih 10 minuta i dve sekunde ponovo odigrati, počevši od rezultata 19:18 za Hrvatsku.