Šveđanke izbacile Crnogorke! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Šveđanke izbacile Crnogorke!

Šveđanke izbacile Crnogorke!

I poslednji tračak nade je nestao. Reprezentativke Crne Gore nisu uspele da naprave senzaciju u revanš meču baraža i pred 2000 navijača u Pljevljima obezbede prvo pojavljivanje na velikim takmičenjima. Remi sa Švedskom na isteku 60. minuta  28-28(12-12), označio je plasman Skandinavki na Svetsko prvenstvo u Kinu. Švedska je u prvoj utakmici na svom terenu završila najveći deo posla kada je slavila pobedu 24-17. Najefikasnije u redovima Crne Gore bile su Knežević(8 golova) i Jovanović(7 golova), dok su se kod Šveđanki istakle Vikensten sa 8 i Gulden sa 7 golova.

Crna Gora – Švedska 28:28 (12:12)
Pljevlja – Dvorana "Ada". Gledalaca: 2.000. Sudije: Kakador i Nikolau (Portugal).
Sedmerci: Crna Gora 3 (2), Švedska 5 (5). Isključenja: Crna Gora 10, Švedska 12 minuta.
Crna Gora: Barjaktarović (12 odbrana), Milenković Miljanić 1, Radičević 2, Đurović, Jovanović 7, Radović 2, Dragutinović 2, Savić 3, Dorović, Marković, Lazović 1, Mehmedović 2, Knežević 8 (2).

Švedska: Grundstrom, Kain (14 odbrana i sedmerac), Isakson 2, Boson 3, Holmgren, Helgeson, Vikensten 8, Skoksberg 1, Erikson, Alm 3, Grundstrom, Tortenson 2, Viberg 2, Gulden 7 (5), Hagman.