Trešnjevki gradski derbi i 2. mjesto - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Trešnjevki gradski derbi i 2. mjesto

Trešnjevki gradski derbi i 2. mjesto

Proteklih sezona uoči gradskog derbija s Lokomotivom rukometašice Trešnjevke često su obolijevale od zagonetne bolesti, koja je često puta karakteristična i za hrvatsku žensku reprezentaciju, a mi na Balkanu tu bolest volimo zvati – 'useritis'. Često je Trešnjevka gubila i prije nego bi utakmica počela, ali jučerašnje subotnje poslije podne je pokazalo i 'drugu stranu medalje'.

Odlučne, agresivne, prilično nabrijane, s odličnom golmanicom Golubić (12 u prvom dijelu) otvorile su utakmicu kao iz najljepših snova – 7:0 u 9. minuti. Trener gošći Šoštarić je galamio na klupi, njegove cure promašivale zicere, penale, Radić nije mogla ništa obraniti, a na drugoj strani što god je krenulo prema mreži – završilo je u mreži. Radić je bila u prvih 14 minuta najbolji ribar u državi (12 lopti do tada izvadila iz svoje mreže.)

Nina Jukopila i Petra Bušić su izgubile do odmora 7 lopti, ali je Jukopila zabila svih 7 šutova, uz to je Zovko prilično dobro dirigirala napadom, ali i zabijala i uz spomenutu Golubić Zelene su na odmor otišle sa ogromnih 19:13.
Ritam su držale do 22:13. Tada kreće nova utakmica.

Jedan, dva, tri…, Lokomotiva je zabila 6 u nizu, stigla na 23:19 i potpuno se vratila u susret. Dvoršek je propustio zvati minutu odmora, Radić je nešto obranila, Lokomotivina obrana stisnula, a Zovko i Jukopila u drugom dijelu ostale samo na jednom golu iz igre. I eto vraga. Derbi je postao derbi, Lokomotiva se uz dobre role rutinerke i veteranke Anđe Bilobrk dovukla na -2, pa -1, Marija Milić je promašila zicer za egal u 50. minuti (24:23), a na drugoj strani Bušić zabija za 25:23, uz isključenje Ivane Milić.

Ni to nije bio kraj.

Lokomotivin kraj je bio između 52. i 54. kada je Bilobrk, očito u nedostatku snage i prave pripremljenosti izgubila tri lopte u nizu. Blažek je zabila za 27:24, okrunila svoju jako dobru večer.
Kad netko prokocka 9 razlike kao što se ovdje dogodilo, obično se gubi utakmica i s tog aspekta palac gore curama Trešnjevke. Dobile su unatoč 20 tehničkih grešaka (17 il, 2 zicera i penal), a Lokomotiva (19 tehničkih grešaka) se treba zapitati gdje je bila u prvih 10 minuta.

Inače, bila je to rukometna predstava pred nekih 400, možda i više ljudi, što je duplo više nego na utakmici prve nogometne lige Lokomotive i Rijeke, na tribinama su bila oba izbornika (Goluža i Canjuga), odlična atmosfera i ovakvih utakmica ženskom rukometu treba što više.

Trešnjevka je pobjedom nadmašila velikog rivala i učvrstila se na drugom mjestu, te dobila 'konjsku' injekciju samopouzdanja uoči završnice Kupa i sraza protiv Podravke.

Trešnjevka – Lokomotiva 27:24 (19:13)
ZAGREB – Kutija šibica. Gledatelja 400. Suci: Gubica i Milošević.
TREŠNjEVKA: Golubić (14+1), Jug (1+0); Zovko 3/6, Mihovilović 2/2, Banely, Sabljak, Gašparović, Bušić 4/8, Komljenović 0/1, Džono 2/3, Žužić, Blažek 5/7, Kajfeš 1/3, Jukopila 10/14 (3/4), Vugec, Paska. TRENER: Boris Dvoršek.
LOKOMOTIVA: Radić (7+0), Medak (0+0); Vučković, Vrkljan, Šerić 5/6 (2/2), Janković ¾, Tomić 2/6, I. Milić 4/7, I. Milanović Litre 1/4, M. Milić 3/11, Bilobrk 4/8, Bošnjak, Krsnik 0/1 (0/1). TRENER: Nenad Šoštarić.
SEDMERCI: Trešnjevka 4 (3), Lokomotiva 3 (2). ISKLjUČENjA: Trešnjevka 6 minuta (Blažek 2+2, Jukopila), Lokomotiva 6 minuta (I. Milić, Bilobrk, Šerić).

Rezultati 24. kola: Trešnjevka – Lokomotiva 27:24, Sesvete – Dalmatinka 23:25, Zamet – Koka 28:17, Podravka – Samobor 38:17 (odigrano u utorak), Zaprešić – Osijek 0:10 b.b, Arena slobodna; unaprijed 26. kolo: Arena – Osijek 34:23.
Poredak: Podravka 42 (22 utakmice), Trešnjevka 38 (22), Lokomotiva 35 (22), Arena 32 (23), Zamet 27 (23), Zelina 24 (21), Sesvete 20 (23), Dalmatinka 20 (22), Samobor 16 (22), Koka 12 (21)…