Trijumf prave Hrvatske nad Švedskom za plasman u osminu finala - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Trijumf prave Hrvatske nad Švedskom za plasman u osminu finala

Trijumf prave Hrvatske nad Švedskom za plasman u osminu finala

rRukometašice Hrvatske savladale su ekipu Švedske sa 27:26 (14:12) u okviru grupe D i tako obezbedile plasman u osminu finala Svetskog prvenstva. Najefikasnije u selekciji Hrvatske bile su Krstina Franić sa 7 golova i Andrea Penezić sa 5 golova. U timu Švedske, 10 golova zabeležila je Linnea Torstenson, a 4 golova Isabelle Gullden.

Konačno prava Hrvatska u Brazilu. Švedjanke su morale da polože oružje i priznaju da je u ovom meču Hrvatska bila bolja i zasluženo pobedila, ako je bilo malo kockanja pri kraju meča kada je Torstenson imala šuterski trening, važna pobeda je upisana i to je najbitnije. Tatari i drugarice izašle su na teren da pobede i to se videlo od prvog minuta. A kada Miranda igra, igra i Hrvatska. Sjajno je razigravala saigračice, Penezić više nije bila jedina opasnost u napadu, pošto su je pratila krila i Milanović-Litre na crti. Probudila se i lucidna Franić, i to je verovatno najveći dobitak na ovom meču.

Hrvatska prva dolazi do prednosti od 1:0, pogotkom Zebić, ali Torstenson ubrzo poravnava rezultat. Sve do 10. minuta viđena je rezltatska klackalica, kada pogotkom Jovetić iz kontre, Hrvatska prvi put dolazi do prednosti od dva gola (5:3). Igrača više u polju nisu iskoristile Hrvatice da povećaju svoju prednost, ali su zato Šveđanke uspele da izjednače na 5:5. Hrvatska je konstantno imala prednost, koju je u 21. minutu povećala na 10:7. Stečenu prednost čuvale su sve do tri minuta pre kraja poluvremena, kada Švedska koristi igračicu više i izjednačuje rezultat na 12:12. Završnica pripada hrvatskoj ekipi, koja preko Penezić i Šerić na odmor odlazi sa dva golova prednosti.

Hrvatice furiozno počinju drugo poluvreme i dolaze do vođstva od 18:13. Neodlučnost u  napadu kod švedske ekipe bila je evidentna, a za to je zaslužna i čvrsta odbrana Hrvatske. Takođe, viđene su i dobre partije Jelene Grubišič sa jedne i Cecilie Grubbstrom sa druge strane. Nije izostala ni egzibicija od strane rukometašica Hrvatske, pa tako dvadeseti pogotak postižu „cepelinom“ koji su odigrale Jovetić i Tatari. Sve do 49. minuta, ekipa Hrvatske imala je solidnu rezultatsku prednost i kontrolu nad utakmicom. Međutim, dogodio se pad u igri, što Šveđanke koriste i dolaze na svega dva gola zaostatka 24:22 (53. minut). Ipak, do preokreta nije došlo. Skandinavke su se isključivo oslanjale na golove Linnee Torstenson, dok je kolektivnom igrom Hrvatska iskoristila svoje šanse u napadu i zasluženo pobedila.