U Brazilu se čeka novi prvak - Francuskinje izbacile Ruskinje! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet U Brazilu se čeka novi prvak – Francuskinje izbacile Ruskinje!

U Brazilu se čeka novi prvak – Francuskinje izbacile Ruskinje!

Prvi favorit i ekipa koja je u Brazil došla isključivo po četvrtu uzastopnu titulu prvaka, od danas je bivši svetski šampion. Francuska je fenomenalnom partijom uskratila Rusiji mogućnost da se ponovo popne na tron pošto su zasluženo slavile veliku pobedu u četvrfinalu, 25-23(13-12). Okršaj dve sile svetskog rukometa opravdao je taj epitet, a svi aduti su bile spremni kada su Trefilov i Krumbholz započeli nadmudrivanje iz koga je kao pobednik izašao francuski stručnjak.

FRANCUSKA – RUSIJA 25-23

Rusija je bolje otvorila, ali je Francuska ubrzo preuzela inicijativu i prešla u vodjstvo koje više nije ispustila. Poput svojih muških kolega, Francuskinje su u odbrani bile toliko pokretljive i agresivne ne dozvoljavajući ruskim bekovima ni da "dišu". Samo devet golova postigla je, do ovog susreta moćna, bekovska postava Rusije. Ni na crtu lopta nije prolazila, tako da su najbolji učinak imala krila. Nedovoljno za kompletno razigranu Francusku.

Pineau je odlično dirigovala francuskim napadom, terajući odbranu Rusije da puca po svim šavovima. Lacrabere je i pored dosta promašaja, pogadjala gol Sejdokine kada je trebalo odbraniti stečenu prednost, tako da su "trikolorke" u poslednjih 10 minuta meča unele veliku prednost od pet golova (24-19, 50.minut). Zaigrale su Postnova i drugarice u završnici, postigle četiri vezana gola, ali semafor je neumoljivo odbrojavao i na kraju pokazao da je za preokret, ipak prekasno…