Ubedljiva pobeda Madjarica! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Ubedljiva pobeda Madjarica!

Ubedljiva pobeda Madjarica!

U kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Norveškoj i Danskoj naredne godine, utakmicu druge runde grupe 2 odigrale su reprezentacije Azerbejdžana i Mađarske. Mađarice su u tom susretu veoma lako i ubedljivo slavile rezultatom 15:31 (6:16) . Najefikasnija kod pobedničke reprezentacije je bile Szucsanszki sa 6 golova , a kod poraženih Gyerjabina sa 7 golova.sanszki sa 6 golova , a kod poraženih Gyerjabina sa 7 golova.

šuteve protivnika i svojoj ekipi omogućila Reprezentativke Mađarske su očito u ovaj susret ušle opušteno i dozvolile Azerbejdžankama da na startu povedu sa 2:0 . Međutim, Mađarska je ubrzo uhvatila svoj prepoznatljivi ritam i ubrzo preokrenula rezultat u svoju korist . Evidentan je bio slab učinak golmana Azerbejdžana , kao i celokupne odbrane , pa su Mađarice lako pronalazile put do mreže , što i rezultat na kraju prvog poluvremena i govori , s obzirom da je domaći sastav uspeo da postigne svega 6 golova za prvih trideset minuta.

Ni nastavak susreta nije doneo uzbuđenja . Selektor Mađarske je iskoristila ovu utakmicu i priliku pružila svim rukometašicama , koje su uspele bez ikakvih poteškoća svoje vođstvo samo povećavaju . Golman Her je takođe bez problema zaustavljala šuteve protivnika i svojoj ekipi omogućila polukontre , koje su uspešno realizovane . Na kraju , više nego zaslužena pobeda Mađarske .

AZERBEJDŽAN – MAĐARSKA 15:31 (6:16)

AZERBEJDŽAN : Abbaszova 1 , Hametova 3 , Gyerjabina 7/1 , Dzsafarova 1 , Hamidova 1 , Tankackaja 1 , Gorodcova 1 , Pogonyina 1.

Sedmerci : 3/1  Isključenja 2 minuta

MAĐARSKA : Bulath 2 , Vincze 4 , Tomori 4 , Toth T. 3/1 , Bodi 3 , Yacsik 1 , Toth K. 3 , Hornyak 1 , Orban 3 , Kovacsics 1 , Szucsanszki 6/4 .

Sedmerci : 5/5  Isključenja : 4 minuta