Vrnjačka Banja pobedila Zvezdu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Vrnjačka Banja pobedila Zvezdu!

Vrnjačka Banja pobedila Zvezdu!

Poslednji meč 10.kola Super lige Srbije odigrale su večeras na Banjici rukometašice Crvene Zvezde i Vrnjačke Banje. Previše tehničkih grešaka na obe strane, koje se mogu protumačiti kao posledica neugranosti za prvu utakmicu nastavka, učinili su utakmicu neatraktivnom za gledanje. Verovatno ni za igranje nije bila bolja. Sve u svemu, gošće su zahvaljujući većem broju kvalitetnijih igračica zasluženo odnele bodove u Vrnjačku Banju u pobedi 26-21(11-9).

Trifunović je sa dva gola na startu najavila da je njena ekipa došla u Beograd da pobedi. Pridružile su joj se Stamatović i Veraja i na semaforu je ubrzo stajalo 1-4. Očekivalo se da Banja nastavi u tom stilu, ali nije bilo tako. U narednih par minuta Cvijić postiže golove koji anuliraju prednost gošći, a Filipović pogađa za 5-4 za Zvezdu. Promašaji igračica Banje, požrtvovana odbrana i Čolić na golu donose trenutnu prednost Zvezdi, ali u jurnjavi koja je usledila bolje se snalaze gošće i golovima Živković, Krpež i Tasić vraćaju prednost na +2(7-9). Žerajić uzima tajm-aut u 25. minutu, nakon čega nezadrživa Cvijić sa dva gola donosi izjednačenje i pravi haos u odbrani Banje jer poslednja dva minuta poluvremena gošće ostaju sa 4 igračice u polju. Ipak Zvezdine igračice ne uspevaju da postignu ni jedan gol do isteka 30.minuta što zbog loših dodavanja što zbog Paplacko na golu, tako da Stamatović posle tajm-auta Milića iz teške pozicije sa levog krila postiže gol za 9-11 na poluvremenu.

Pet minuta igre u nastavku bilo je dovoljno da  Stamatović i Krpež posle odbrana Paplacko sa po dva gola u seriji donesu svojoj ekipi prednost +6(11-17). U narednih 10 minuta uzvraća Zvezda svojim serijom 5-0 golovima Bogosavljević, Dabetić, Cvijić i dolazi na korak do izjednačenja 16-17(47 minut). Ipak to je bilo sve od premladih zvezdinih zvezdica oslabljenih povredama i odlaskom Liščević u Zaječar. Odlično izdanje Cvijić i Čolić nije bilo dovoljno, a ako smo realni Zvezda više nije ni mogla niti su im znatno iskusnije igračice Banje dozvolile više od ovoga što su pružile. Do kraja za Zvezdu golove postiže samo Cvijić, a Budai laganom realizacijom kontri koja nije bila karakteristika igre Banje do tada donosi ponovnu osetnu prednost. Sedmerce uspešno realizuju Ćosić i Krpež, a Trifunović završava utakmicu u stilu u kojem je i počela-sa dva gola sa 9 metara.

Crvena Zvezda –Vrnjačka Banja 21-26(9-11)

Zvezda: Čolić(15 odbrana), Filipović 1, Dabetić 2, Drajić 1, Cvijić 11, Bogosavljević 4, Bokarić 1, Stekić 1, Živković.

Vrnjačka Banja: Paplacko(15 odbrana), Tatalović(penal), Trifunović 4, Tasić 1, Dmitrović, Stamatović 4, Veraja 3, Živković 4, Ćosić 1, Krpež 5, Budai 4, Miljković.