Zaječar poveo trku za titulu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Zaječar poveo trku za titulu!

Zaječar poveo trku za titulu!

Veliki derbi odigran je u Zaječaru! Posle 60.minuta dobrog rukometa i velike borbe za svaku loptu na parketu Kraljevice na semaforu je pisalo 26-25 i bodovi su ostali u istočnoj Srbiji. I da je bilo drugačije ne bi bilo nezasluženo.  Obe ekipe zaslužuju čestitke za prikazanu igru, a 2000 ljudi je zaista imalo šta da vidi. Uložili su i Zaječar i Kikinda mnogo novca u svoje timove, ali samo jedan može do titule. Prvenstvo je dugo, rezultat ovog duela može, ali i ne mora, odlučiti krajnji redosled na tabeli.

Ključni momenat bio je pedeset deveti minut i četrdeset i osma sekunda. Momenat kada je dve hiljade ljudi u hali podno Kraljevice stojalo na nogama i nemo posmatralo kako Vladena Bobrovnikova stoji na liniji od sedam metara i sprema se da izvede sedmerac pri rezultatu 26-25 u korist „Amazonki“. Prepoznatljivim laganim hodom golu se približavala Adrijana Mišković, noseći na svojim leđima teret cele utakmice iako je veći deo provela na klupi. Njena hladnokrvnost i smirenost u ovakvim momentima, već je viđena par dana pre ovog meča , kada je na utakmici sa favorizovanim Krimom  odbranila čak 5 sedmeraca. I ovog puta bila je na visini zadatka i izuzetno brzom i spretnom reakcijom sprečila da projektil Bobrovnikove ode iza njenih leđa i sačuvala minimalnu prednost Zaječara, koja je kako se desetak sekundi kasnije uspostavilo bilo dovoljno za prvu pobedu u novoj sezoni. Imala je doduše Kikinda utešnu šansu, kada je u poslednjem napadu samo pet sekundi pre kraja Tanja Medved ispustila loptu i omogućila kontru gošćama, ali semafor je rekao svoje  – nije bilo vremena čak ni za šut iz daljine.

Dugo je trajao taj poslednji minut, a počeo je „time out“-om koji je zatražio Nišević početkom šezdesetog minuta, par sekundi pre odlučujućeg sedmerca, Đorđević je postigla izjednačujući gol za Kikindu, ali isti nije priznat zbog prethodg faula na Matićkom, nad kojom je kasnije i napravljen drugi prekršaj i sudije su pokazale na sedmerac.

Ali da se vratimo na redosled događaja.
Trener Markov i Nišavić su na teren izveli sledeće postave: Olivia Kamper, Biljana Balać, Tanja Medved, Jovana Bartošić, Barbara Varlec, Natalija Todorovska i Slađana Đerić za Zaječar, kao i Vladena Bobrovnikova, Aleksandra Đorđević, Evgenija Evdokimovich, Sanja Rajović, Zorica Grujić, Marina Rokić i Olivera Tošović za tim Kikinde. Prvi napad pripao je domaćem timu.
Obe ekipe krenule su vrlo agresivno, tako da je prvih pet minuta obilovalo žutim kartonima sa obe strane. Već u trećem minutu videli smo prvi sedmerac kada je Bobrovnikova savladala Slađanu Đerić iz drugog pokušaja, nakon stative. Sve do sedmog minuta igralo se gol za gol kada je konočno nakon isključenja Vladene u osmom minutu Zaječar vezao dva pogotka i poveo sa  4:2. U 14. minutu Slađana Đerić brani još jednu kontu Kikinde i sprečava Katarinu Krpež da upiše svoj prvi gol, da bi odmah zatim uputila loptu ka Jeleni Popović koja povećava prednost na 9:7. Posle „probijanja“ Dragice Kresoje, koja je ovim zaradila svoje drugo isključenje, Nišavić traži još jedan minut odmora(pri rezultatu 11:8 u 17. minutu).
 Iako je odmah nakon toga Zaječar povećao na 12:8, može se reći da je „time out“ urodio plodom. Posle isključenja Tanje Medved u dvadeset trećem minutu, kada je na semaforu stajalo 14:10, Kikinda preuzima inicijativu i golom Katarine Krpež smanjuje na 14:11.U sledećih pet mogli smo videti  jedan  brz, evropski, za Srbiju pomalo čudan rukomet. Posle serije odbrana kako Tošović s jedne strane , tako i Đerić s druge, usledila je serija golova. Prvo je Todorovska povećala na 15:12, da bi zatim Kresoja i Matić donele rezultatsku ravnotežu i  vratile svoj tim u igru. Iako je i Markov traženjem „time out“-a, pokušao da sačuva smirenost svoje ekipe Kikinda je ipak izjednačila na 15:15. Ali, da ceo trud ne padne u vodu pobrinula se Jelena Popović fenomenalnim golom par sekundi pre isteka prvog poluvremena.

Drugo poluvreme donelo je još veći ritam i rezultatsku neizvesnost. Golom Olivie Kamper sa sedam metara u 37. minutu Zaječar povećava na
19:16. Čak ni isključenje Rajović nije omelo Katarinu Krpež da postigne svoj drugi i poslednji gol na utakmici i smanji na 19:17. Iako u sledećem napadu Zaječar greši u dodavanju, što je automatski povuklo celu postavu Kikinde u kontru, Biljana Balać ostaje na crti potpuno sama i nakon dodavanja Tanje Medved, koja je uspela da spasi prethodno izgubljenu loptu, iskorišćava prazan prostor da neometana postigne gol za 20:17. Odmah zatim Kresoja uzvraća za 20:18, dok su Rajović i Rokić propustile priliku za izjednačenje. Ulazak Marine Rokić u igru, potpuno je poremetio balans Zaječarki tako da je već u četrdeset i osmom minutu bilo 21:21 posle čak tru uzastopna gola Marine Rokić. Popović zatim sa sedmerca vraća prednost domaćinu, a Todorovska uvećava na 23:21. Isključenje Bobrovnikove nije omelo Sanju Rajović da  sa svoja dva gola vrati Kikindu u igru i dovede do izjednačenja 23:23. Zaječar opet stiže na 25:23 golom Jelene Popović, na šta Rajović uzvraća golom za 25:24. Posle još jedne u nizu grešaka Barbare Varlec, Rajović kreće u kontru, ali fenomenalna Slađana Đerić (25 odbrana) sprečava iznenađenje, a Medved brzom realizacijom povećava na 26:24. Samo dva minuta pre poslednjeg zvižduka Slađana brani još jedan šut Aleksandre Đorđević, ali je Sanja Rajović bila na pravom mestu i smanjila prednost na 26:25.

O poslednjem minutu utakmice, već smo rekli dovoljno. Sve u svemu pravi rukometni spektakl u hali pod Kraljevicom. Fenomenalna partija Slađane Đerić, ali i Olivere Tošović koja je sakupila četrnaest odbrana. Duel koji je svakako bilo uživanje gledati.

Zaječar-Kikinda 26-25(16-15)

Zaječar: A. Mišković (sedmerac), J. Popović 6 (2), N. Todorovska 7, J. Bartošić 3, O. Camper 4 (1), S. Đerić (25 odbrana), B. Balać 2, B. Varlec 2, M. Dragoljubović, I. Filipović, E. Bežanović, S. Pop-Lazic  1, N. Milanović, T. Medved 2.

Kikinda:A. Đorđević 1, D. Kresoja 2, M. Rokić 3, D. Števin 1, Z. Grujić, D. Matić 5, O. Tošović (14 odbrana), I. Mahilina 2, K. Krpež 2, V. Bobrovnikova 5 (2),E.  Evdokimovich, S. Rajović 3, J. Nišavić, D. Ristanović.

Isključenja: Zaječar 6 minuta, Kikinda 10 minuta.

Sedmerci : Zaječar 4 (3), Kikinda 4 (2).