Ženska LŠ: Budućnost silna u Bukureštu - Balkan-Handball.com
Naslovna Ženski rukomet Ženska LŠ: Budućnost silna u Bukureštu

Ženska LŠ: Budućnost silna u Bukureštu

Rukometašice Budućnosti ostvarile su treću pobedu u Ligi šampiona i napravile veliki korak ka osvajanju prve pozicije u grupi D, što donosi i bolju poziciju uoči druge runde u koju se prenose bodovi iz preliminarne faze. Podgoričanke su slavile u dupke punoj dvorani „Poliestra“ u Bukureštu protiv istoimenog tima rezultatom 28:22 (15:11).

CMS BUKUREŠT – BUDUĆNOST 22:28 (11:15)
BUKUREŠT – Dvorana ”Poliestra”. Gledalaca: 5.000. Sudije: Erdogan, Ozdeniz (Turska). Sedmerci: CSM Bukurešt 3 (3), Budućnost 1 (1). Isključenja: Budućnost 6 minuta.
CMS BUKUREŠT: Pesoa (9 odbrana), Grubišić (1 odbrana), Gulden 4 (3), Kurea, Da Silva 2, Rodrigeš 5, Jergensen 2, Varzaru, Bazaliu, Bradeanu 1, Nan, Vetkova, Martin 2, Manea 2, Fisker 1, Kavaleiro 3.
BUDUĆNOST: Nenezić, Žderić (10 odbrana), Petrović 3 (1), Pletikosić, I. Pavićević, Neagu 9, Jauković, Malović, Bulatović 7, Rausović, Cvijić 2, Mehmedović 2, B. Pavićević 1, Ahruk 3, Raičević 1, Lazović.

Početno vođstvo domaćina od 3:1, „Plave“ su brzo anulirale i preokrenule na 4:7, preko Bulatović, Cvijić i Biljane Pavićević. Tu prednost, Budućnost je sačuvala i povećala do odmora, 15:11. Neagu (6) i Bulatović (5) su postigle isti broj golova koliko i čitav tim Bukurešta u prvom poluvremenu.

Dva puta Gulden, po jednom Jergensen i Da Silva, postižu golove za seriju Rumunki početkom nastavka, kojom su izjednačile na 15:15 u 37. minutu. Bila je neophodna reakcija Dragana Adžića da bi se sunovrat zaustavio, a reakcija je došla odmah nakon tajm – auta, u vidu serije od 3:0, koju su načinile Bulatović, Radičević i Neagu. Igračice Bukurešta nisu uspele da ponovo uhvate priključak, a sve je blo rešeno u 49. minutu, kada je Neagu pogodila za 23:17.

U prvom meču trećeg kola u grupi D, Savehof je u gostima savladao MKS Selgros Lublin sa 34:21 (17:10). Naredne nedelje Budućnost dočekuje CSM Bukurešt.